به گزارش ترجمان صبح، محمد امیدفر افزود: این وضعیت موجب کاهش کیفیت هوا به ویژه در شهرهای پرجمعیت و صنعتی استان شده و در برخی نواحی با مه رقیق و غبار محلی همراه است.

وی اظهار داشت: در این مدت، شاخص کیفیت هوا در حد ناسالم برای گروه های حساس و در برخی ساعات ناسالم برای تمام گروه ها به ویژه در تبریز افزایش می یابد.

رییس گروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی توصیه کرد تمامی گروه های سنی به ویژه کودکان، سالمندان و بیماران قلبی و تنفسی، امروز و فردا از تردد غیرضروری در سطح شهر به ویژه مناطق آلوده خودداری کنند.

امیدفر، مدیریت و کاهش تردد خودروها، مدیریت سوخت و زمان فعالیت واحدهای صنعتی در سطح و حومه تبریز و عدم انجام فعالیت فیزیکی و ورزشی در فضای باز در شهرهای صنعتی و پرجمعیت استان را خواستار شد.

وی یادآوری کرد: از اواخر فردا چهارشنبه با نفوذ سامانه جدید بارشی به استان و ناپایداری جو بر میزان ابرها افزوده شده و موجب وزش باد تا گاهی نسبتا شدید، بارش باران و برف و بروز مه می شود.

امیدفر، با اشاره به کاهش نسبی دما از اواخر چهارشنبه، افزود: با بروز این وضعیت، اختلال در تردد، کولاک برف، لغزندگی جاده ها، مه گرفتگی و کاهش دید افقی پیش بینی می شود.