رئیس جمهوری، با حضور در یکی از پایگاه های امداد نوروزی هلال احمر استان گیلان در رشت، ضمن دیدار صمیمی با تلاشگران هلال احمر، از زحمات و خدمات آنان قدردانی کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترجمان صبح حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری روز پنجشنبه، پس از خروج از فرودگاه بین المللی سردار جنگل، در یکی از پایگاه های امدادرسانی نوروزی هلال احمر گیلان در رشت حضور یافت و از خدمات و تلاش های امدادگران قدردانی کرد.
۴۸ پایگاه امداد نوروزی هلال احمر استان گیلان در نوروز ۹۶ فعال شده است.
در جریان سفر یک روزه رئیس جمهوری به گیلان، ۱۵ طرح عمرانی، زیربنایی، بهداشتی، درمانی، مخابراتی، بندری، صنعتی و کشاورزی با ۲۵ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری افتتاح می شود.
با بهره برداری از این طرح ها برای بیش از سه هزار و ۶۰۰ نفر اشتغال ایجاد شده و هزاران اشتغال غیرمستقیم نیز خواهد داشت. از مجموع مبلغ سرمایه گذاری، بیش از ۱۶ هزار میلیارد ریال مربوط به بخش خصوصی است.
آغاز عملیات اجرایی بزرگترین اسکله گردشگری دریای خزر، بزرگترین آکواریوم و باغ خزندگان ایران در منطقه آزاد انزلی، بهره برداری از دو پست اسکله مجتمع بندری کاسپین و نیز افتتاح سه واحد صنعتی تولید ورق های فشرده چوبی ( MDF ، HDF ) فیبرخام و روکش از مهمترین پروژه هایی است که با حضور رئیس جمهوری انجام خواهد شد.
شماری از وزیران نیز رئیس جمهوری را در سفر به استان گیلان همراهی می کنند.
ایرنا