عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی از نامه ۱۳ نماینده اصلاح طلب مجلس به داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی شهر روستا برای پیوستن به کمپین انصراف جهت تقویت حرکت جمعی با هدف رسیدن به لیست واحد خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترجمان صبح،رمضانعلی سبحانی فر روز جمعه در گفت وگو با خبرنگاران درمورد نامه جمعی از نمایندگان اصلاح‌طلب مجلس شورای اسلامی که در آن از داوطلبان اصلاح‌طلب انتخابات شورای شهر خواسته شده که به کمپین انصراف بپیوندند، گفت: تعدادی از نمایندگان عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در پی نام‌نویسی جمع کثیری از چهره‌های سیاسی اصلاح‌طلب در انتخابات شوراهای شهر و روستا، در نامه‌ای پیشنهاد کردند که برخی از این افراد به نفع سایر نامزدهای اصلاح‌طلب انصراف دهند.
وی با قرائت این نامه تاکید کرد: این نامه به امضای ۱۳ نماینده عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی (اصلاح طلبان) از جمله محمدعلی وکیلی، الیاس حضرتی، عبدالکریم حسین زاده، محمد جواد فتحی، سیده حمیده زرآبادی، محمد کاظمی، علی نجفی خوشرودی، رضا انصاری، سیده فاطمه حسینی، فاطمه سعیدی، شهاب الدین بیمقدار، رمضانعلی سبحانی فر، سید فرید موسوی رسیده است.
متن نامه به این شرح است:
باسمه تعالی
با سلام و درود و احترام خدمت مردم شریف و بزرگوار ایران عزیز اسلامی
اقدام تحسین‌برانگیز هموطنانمان در احساس تکلیف برای حضور در صحنه انتخابات شورای شهر در روزهای اخیر، نماد بارزی از موفقیت گفتمانی و عملیاتی مردم‌سالاری دینی در جمهوری اسلامی و نشان بلوغ سیاسی و پویایی این جامعه رو به رشد و تعالی است. همان‌گونه که پیش از این هم دیده بودیم، مردم به بهترین شکل ممکن در انتخابات ۹۲ و ۹۴ با انتخاب بهترین گزینه‌های ممکن، شعور و درک سیاسی خود از شرایط مملکت را نشان دادند.
در شرایط فعلی نیز با عنایت به امیدهای ایجاد شده در دو گام مذکور که در واقع کمکْ تثبیت‌گرِ عقلانیت، پیروی از خردجمعی و کارتشکیلاتی بود، مردم بیش از پیش انتظار دارند که حرکات، تصمیم‌سازی‌ها و تصمیم‌گیری‌های کنشگران عرصه سیاست، تکمیل‌کننده بلوغ سیاسی شکل گرفته در گام سوم باشد. بدون شک این مهم، با عنایت به استقبال بالا و تحسین‌برانگیز کاندیداهای شورای شهر خصوصاً در کلان شهر تهران و دیگر کلانشهرها محقق نخواهد شد، مگر با رسیدن به «لیست واحد»
مردم رفتار و کنش سیاسی و تشکیلاتی امروز ما را با دقت و حساسیتِ بیشینه، رصد کرده و دل در گروی تدبیر عقلانی ما دارند و در این شرایط بی‌بدیل هر حرکتی که انسجام تشکیلاتی و یکپارچگی جریان اصلاح‌طلبی را برهم بزند و یا خدشه‌دار سازد، قطعاً اقدامی نابخشودنی خواهدبود و صد البته از یاد نبریم که حفاظت و حراست از شرایط موجود وظیفه یکایک ما است.
بنابر این ما وکلای ملت فارغ از میزان شایستگی نامزدهای محترم برای نشستن بر صندلی شورای شهر، انتظار داریم در راستای تقویت حرکت جمعی با هدف رسیدن به «لیست واحد» با حضور در «کمپین انصراف» مسیر را برای به بار نشستن دوباره «حماسه امید» مهیا سازند و بی‌شک گذشت تصمیم‌سازان و پیشگامی آنان برای حضور در کمپین مذکور تاثیرات سیاسی و فرهنگی دوچندانی داشته و اسباب پیروی سایرین را میسر کرده و همگی اثبات آن خواهند کرد که فضیلت انصراف در راستای اتحاد و کار جمعی بی‌شک بالاتر از ماندن و دستیابی به پیروزی فردی است. انصراف‌دهندگانی که برای زدودن هرگونه ابهام از روند تهیه لیست واحد اصلاح‌طلبان، از حق نامزدی خود بگذرند، به یقین برای همیشه در قلب و ذهن ملت ایران، به نیکی ماندگار خواهند شد.
ایرنا