سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌شرقی گفت: در ایام نوروز ۳۵۶ هزار زائر در بقاع متبرکه‌ استان حضور یافتند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترجمان صبح، حجت‌الاسلام محمدرضا خلیلی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به اجرای طرح آرامش بهاری، افزود: ۲۲ هزار و ۴۵۰ نفر در قالب طرح آرامش بهاری در بقاع متبرکه‌ استان اسکان داده شدند.
وی هدف از برگزاری این طرح معنوی را تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی با استفاده از ظرفیت نوروزی و همچنین تقویت باورهای دینی و مذهبی مسافران دانست و گفت: مسافران استقبال خوبی از برنامه‌ها و بخش‌های مختلف طرح آرامش بهاری کردند.
حجت لاسلام خلیلی اظهار کرد: ۱۴ هزار نفر از زائران در جوار مطهر امام‌زادگان(ع) استان تحویل سال جدید را جشن گرفتند.
وی گفت: ۲۸ مبلغ اعزامی از قم و ۱۲ مبلغ و روحانی بومی در بقاع متبرکه‌ استان در ایام نوروز حضور داشتند.
سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌شرقی افزود: در سال جاری و در قالب طرح آرامش بهاری ۹ مورد وقف جدید در استان به ثبت رسیده که به طور عمده به نیت توسعه‌ مساجد، حسینیه و مباحث قرآنی و همچنین کمک به نیازمندان است.
استان آذربایجان شرقی دارای ۵۴۸۵ مکان مذهبی شامل ۴۷۱۱ مسجد، ۴ مصلی، ۱۹۱ زیارتگاه امام و امام زاده، ۵ نمازخانه، ۱۱ نظرگاه و قدمگاه، ۸۹ زیارتگاه سایر بزرگان دین، ۴تکیه ثابت، ۴۲۰ حسینیه، ۱۸فاطمیه،مهدیه، زینبیه و حیدریه، ۳خانقاه و ۲۹مورد سایر اماکن مذهبی می باشد.

ایرنا