جانشین فرماندهی انتظامی آذربایجان شرقی از کاهش ۱۱ درصدی جرایم عمومی در این استان در تعطیلات نوروزی امسال نسبت به نوروز سال گذشته خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترجمان صبح، سردار علی محمدی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اجرای طرح ویژه نوروزی از ۲۵ اسفند سال ۹۵ گفت: از این تاریخ تا ۱۵ فروردین ماه امسال شاهد کاهش ۱۸ درصدی جرم سرقت نسبت به مدت مشابه سال گذشته هستیم.
وی با اشاره به افزایش ۶ درصدی تردد خودرو در جاده های استان در مدت اجرای طرح نوروزی گفت: با وجود افزایش تردد خودو در اثر اقدام های نظارتی و همراهی راننده ها، تعداد جان باخته های حوادث رانندگی نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۵ درصد کاهش یافته است.
سردار محمدی اظهارکرد: در ۲۰ روز گذشته در قالب اجرای طرح نوروزی بیش از ۱۲ میلیون و ۴۴۳ هزار خودرو در جاده های استان تردد کرده اند و این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته ۱۰ میلیون و ۹۳۳ هزار تردد خود در جاده های استان ثبت شد.
وی با اعلام اینکه در این مدت ۱۷ تصادف منجر به فوت در جاده های استان به وقوع پیوست و در جریان آن ۳۱ نفر از هموطنان جان خود را از دست دادند، گفت: تلفات حوادث جاده ای استان در مدت مشابه سال گذشته با ۲۵ فقره تصادف ۳۶ فوتی بود.
ایرنا