مدیر آموزش و پرورش هوراند از برگزاری دومین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز و مدرسه یار در این شهرستان خبر داد، گفت: ۱۵۰ دانش‌آموز در ۶ روستای شهرستان هوراند در کانکس تحصیل می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترجمان صبح، اکبر عبدالهی در گفت‌وگو با خبرنگار ان با اشاره به اینکه ۲۴ فروردین‌ماه امسال دومین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز و مدرسه یار در هوراند برگزار می‌شود، اظهار کرد: سال گذشته نیز اولین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز در هوراند برگزار شد و در ادامه این روند امسال نیز تصمیم به برگزاری جشنواره خیرین مدرسه‌ساز در این شهرستان گرفتیم.

مدیر آموزش و پرورش هوراند بابیان اینکه حدود ۳۰ درصد مدارس شهرستان هوراند در حال تخریب بوده و نیاز به بازسازی و احداث مجدد دارد، افزود: ۳۰ درصد مدارسی که نیاز به بازسازی دارد حدوداً ۶۰ کلاس درس را داراست.

وی ادامه داد: از مجموع ۶۰ کلاس در حال تخریب شهرستان هوراند، ۱۲ کلاس در مدارس شهری و ۴۸ کلاس درس روستایی است.

عبدالهی با تأکید بر اینکه دانش‌آموزان ۶ روستای شهرستان هوراند در کانکس تحصیل می‌کنند، گفت: نزدیک به ۱۵۰ دانش‌آموز در ۱۴ کلاس درس که شامل کانکس می‌شود تحصیل می‌کنند.

مدیر آموزش و پرورش هوراند با اشاره به اینکه امیدواریم همه خیرین در راستای محرومیت‌زدایی در جشنواره خیرین مدرسه‌ساز و مدرسه یار شرکت کنند، خاطرنشان کرد: همکاری و همراهی تمامی مسئولان و مردم در جذب و هدایت خیرین مدرسه‌ساز و مدرسه یار برای نوسازی و مقاوم‌سازی مدارس فرسوده هوراند ضروری است.

تسنیم