مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری تبریز از لزوم اختصاص ۲۵ درصد از عرصه واحدهای صنعتی به ایجاد فضای سبز پویا خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترجمان صبح، به نقل از روابط عمومی سازمان پارک‌ها و فضای سبز تبریز، محمدحسین حسن‌زاده اظهار داشت: برخی دستگاه‌های دولتی، خصوصی، کارخانه‌ها نسبت به محیط زیست وظایفی دارند و قوانین مدون وجود دارد که باید رعایت کنند.

وی افزود: این موضوغ به عنوان یکی از سیاست‌هایی که در قوانین فضای سبز لحاظ شده به شمار می‌رود و سازمان پارک‌ها و فضای سبز تبریز نیز ضمن حمایت از این فعالیت‌ها، آماده پشتیبانی و کمک به این بخش‌های صنعتی است.

حسن زاده با تاکید بر اینکه واحدهای صنعتی باید حداقل ۲۵ درصد از عرصه خود را فضای سبز ایجاد کنند، تصریح کرد: مثلا یک کارگاه آلاینده ۱۰ هزار متری باید حداقل ۲۵ هزار متر از عرصه خود را تبدیل به فضای سبز پویا کند.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری تبریز خاطرنشان کرد: در واقع  واحدهای صنعتی باید منافع اقتصادی خود را با منافع عمومی شهروندان گره بزنند.

حسن زاده با تاکید بر حمایت سازمان پارک‌ها از این واحدها در زمینه توزیع نهال و گسترش فضای سبز یادآور شد: در این بین انتظار داریم که این بخش‌ها نیز حتما به وظایف قانونی خود عمل کنند.

وی با قدردانی از شهروندان دوستدار محیط زیست و فضای سبز گفت: پیش از نوروز و در هفته درختکاری شاهد استقبال خوب شهروندان از طرح توزیع نهال رایگان در سطح شهر بودیم که در اثر کاشت این نهال ها، ما نیز از اکسیژن ناشی از آن برای زندگی استفاده می‌کنیم.

فارس