عضو هیات مدیره شرکت مخابرات ایران گفت: ضریب نفوذ ابزارهای ارتباطی از جمله تلفن ثابت و سیار در آذربایجان شرقی بالاتر از میانگین کشوری است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترجمان صبح، لطیف وصلی روز چهارشنبه در آئین تودیع و معارفه مدیر مخابرات منطقه آذربایجان شرقی با اعلام اینکه ۹۶٫۵ درصد استان زیر پوشش شبکه های ارتباطی است، گفت: سهم این استان از ۳۰ میلیون و ۵۰۰ هزار خط تلفن ثابت دایر کشور یک میلیون و ۶۰۰ هزار خط با ضریب نفوذ ۴۲٫۳ درصد است و این در حالی است که میانگین ضریب نفوذ تلفن ثابت کشور ۳۸ درصد است.
وی با اشاره به سهم ۵۱ درصدی شرکت مخابرات ایران در بازار اینترنت پرسرعت کشور، گفت: این سهم در آذربایجان شرقی در حدود ۶۳ درصد است.
وصلی تعداد خط تلفن همراه کشور را ۶۵ میلیون خط عنوان کرد و گفت: آذربایجان شرقی با سهم ۳٫۳ میلیون خط تلفن سیار دارای ضریب نفوذ ۸۹٫۱ درصد است و این در حالی است که میانگین ضریب نفوذ این ابزار ارتباطی در کشور ۸۱ درصد است.
وی افزود: وجود ۱۱ هزار کیلومتر سامانه فیبر نوری در آذربایجان شرقی نوید بخش چشم انداز روشنی در حوزه ارتباطات در این استان است.
وی با اشاره به تاریخچه خدمات ارتباطی، گفت: در زمان حاضر به جایی رسیده ایم که ساکنان روستاهای دور دست کشور انتظار بهره مندی از اینترنت پرسرعت را دارند.
عضو هیات مدیره شرکت مخابرات ایران اظهارکرد: در برنامه ۵ ساله تحول این شرکت ارائه خدمات دیجیتال در کلاس جهانی برای سال ۱۴۰۰ هدف گذاری شده است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی هم با اشاره به نام گذاری امسال با عنوان ‘ اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال ‘ گفت: باید گام های بلندی برای تحقق این شعار برداشته شود.
محمد صادق پورمهدی با بیان اینکه ایجاد اشتغال به ویژه در تولید نیازمند عزم جدی است، گفت: حوزه ارتباطات و فناوی اطلاعات نقش مهمی در ایجاد فرصت های شغلی جدید دارد.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان آذربایجان شرقی هم با اشاره به نقش پررنگ این استان در حوزه ارتباطات از آماده بودن بسترهای لازم برای اجرای طرح چتر وای فای در تبریز خبرداد.
بهمن حسین زاده گفت: در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال از شرکت مخابرات انتظار داریم بیش از پیش از صنایع داخلی برای تامین تجهیزات مورد نیاز ارتباطی استفاده کند.
در این آئین از خدمات ۱۲ ساله محمد فرقانی به عنوان مدیر مخابرات منطقه آذربایجان شرقی تقدیر و علی شکوری عهده دار این مسئولیت شد.

ایرنا