ماموران نیروی انتظامی آذربایجان شرقی ۱۵ کیلوگرم مواد مخدر را کشف و ضبط کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترجمان صبح،  ماموران نیروی انتظامی آذربایجان شرقی در راستای برخورد با قاچاقچیانٰ توزیع کنندگان و مصرف کنندگان مواد مخدر و با اجرای عملیات های پلیسی جداگانه در شهرستان های هشترود و عجب شیر، علاوه بر کشف و ضبط ۱۵ کیوگرم مواد مخدرٰ چهار متهم را نیز در ارتباط با این پرونده ها دستگیر و تحویل مقامات قضایی دادند.

کشف ۱۰ کیلو گرم مواد مخدر در هشترود

فرمانده انتظامی شهرستان هشترود در همین راستا ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران از کشف مقادیری مواد مخدر در این شهرستان خبر داد و افزود:  در راستای اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی و در پی کسب خبری مبنی بر فعالیت باند تهیه و توزیع مواد مخدر در سطح شهرستان هشترود، موضوع در دستور کار پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان قرار گرفت .

سرهنگ  محمدتقی سلطانی در تشریح این خبر گفت: ماموران در یکی از محورهای مواصلاتی یک دستگاه پراید را که در حال انتقال مواد به این شهرستان بود، شناسایی و با شیوه های خاص پلیسی طی عملیات غافلگیرانه خودرو را متوقف و در بازرسی از آن ۱۰  کیلو  مواد مخدر کشف کردند.

سرهنگ سلطانی تصریح کرد: در این خصوص سه نفر متهم نیز دستگیر و پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی تحویل شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان هشترود در پایان ضمن تقدیر از همکاری و تعامل خوب مردم با پلیس از شهروندان خواست تا در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک در خصوص تهیه و توزیع مواد مخدر مراتب را در اسرع وقت با شماره های ۱۱۰ و ۱۹۷ به پلیس اطلاع دهند.

کشف ۵ کیلوگرم تریاک و دستگیری یک نفر قاچاقچی درعجب شیر

فرمانده انتظامی شهرستان عجب شیر نیز با اشاره به کشف مواد مخدراز نوع تریاک در این شهرستان به خبرنگاران گفت: در یک عملیات هماهنگ ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر عجب شیر با همکاری ماموران انتظامی شهرستان ملکان موفق شدند یک نفر قاچاقچی مواد مخدر را که قصد داشت با یک دستگاه پژو ۲۰۶ یک محموله تریاک را به یکی از شهرستان های همجوار انتقال دهد، در سطح شهرستان عجب شیر شناسایی و دستگیرکنند.

سرهنگ رحمان عبدی در ادامه افزود: متهم از شهرستان های جنوبی استان اقدام به خرید مواد مخدر از نوع تریاک و جهت فروش به شهرستان های دیگر حمل می کرد.

وی اظهار داشت: عوامل پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان های عجب شیر و ملکان متهم را با انجام کار های فنی و تخصصی درشهرستان عجب شیرشناسایی و خودروی حامل مواد مخدر را توقیف و در بازرسی از خودرو پنج کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک را کشف کردند که به طرز ماهرانه ای جاسازی شده بود.

فرمانده انتظامی شهرستان عجب شیر با اشاره به دستگیری متهم و تشکیل پرونده برای وی گفت: یکی از اولویت های نیروی انتظامی مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر بوده و در این راستا پلیس با شماره تلفن ۱۱۰ آماده دریافت اخبار و اطلاعات مردمی و همکاری مردم در زمینه برخورد قاطع با بر فروشندگان موادمخدر است.

مهر