مدیر کل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌شرقی از رشد ۲۵ درصدی ظرفیت مساجد برگزار کننده سنت حسنه اعتکاف در سال ۱۳۹۶ خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترجمان صبح، حجت الاسلام سیدشهاب‌الدین حسینی روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران گفت: اعتکاف امسال که در ایام البیض مصادف با ۲۲، ۲۳ و ۲۴ فروردین ماه با شعار اعتکاف تعالی بخش ارزش‌های اخلاقی و اجتماعی در سراسر استان برگزار خواهد شد.

رئیس ستاد برگزاری سنت حسنه اعتکاف آذربایجان‌شرقی با اشاره به تعداد مساجد برگزارکننده این سنت افزود: در تبریز ۴۰ مسجد و در شهرستان‌ها نیز مساجدی برای خواهران و برادران فراخور علاقمندی و آمایش جمعیتی از ۲ مسجد تا تعداد مساجد بیشتر در نظر گرفته شده است.

دکتر حسینی با اشاره به ثبت نام اینترنتی اعتکاف در مساجد تبریز افزود: برای اولین بار در شهر تبریز از طریق سامانه جامع در ۳۹ مسجد شهر تبریز ثبت نام به صورت اینترنتی شروع شده است و امسال اعتکاف تخصصی دانش آموزی و اماکن نظامی، دانشگاهی را نیز خواهیم داشت.

مدیر کل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌شرقی با اشاره به زمان ثبت نام افزود: زمان ثبت نام از هفتم تا هفدهم فروردین ماه است ولی اگر مسجدی ظرفیت اش تکمیل نشده باشد معتکفین گرامی می توانند تا زمان برگزاری اعتکاف با مراجعه به سایت www.etekaf-tabriz.ir ثبت نام کنند.

دکتر حسینی اهم برنامه‌های اعتکاف امسال را تجلیل از پدران شهدا به مناسبت ولادت حضرت امیرالمومنین علی(ع)، مراسم عزاداری به مناسبت وفات حضرت زینب(س) ، برگزاری دعای ام داوود توسط سخنران و مداحان کشوری و استانی برشمرد.

مهر