نایب رئیس هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی آذربایجان شرقی گفت: نقش مهم شوراها در مدیریت و توسعه و آبادانی  شهرها و روستاها باعث شده تا این جایگاه از حساسیت و ظرافت خاصی برخوردار شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترجمان صبح، به نقل از روابط عمومی هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی آذربایجان شرقی، رضا علیزاده با بیان اینکه شوراها در سال‌های اخیر مشکلات و حاشیه‌هایی داشتند که بی تردید باید این مشکلات گام به گام و با کمک مردم و نمایندگان مجلس شورای اسلامی اصلاح و حل شود، اظهار کرد: برخی مشکلات شوراها مربوط به قوانین است که نمایندگان مجلس شورای اسلامی به‌ویژه اعضاءکمیسیون شوراها به دنبال اصلاح قوانین موجود و یا تصویب قوانین جدید برای حل مشکلات و موانع پیش روی شوراها هستند.

علیزاده ادامه داد: در سوی دیگر مردم هم باید در انتخاب خود بیش از پیش دقت به خرج بدهند تا پتانسیل بالایی که در شوراها وجود دارد در دست افرادی باشد که علاوه بر تخصص‌های لازم تعهد را نیز داشته باشند چرا که شوراها بایستی روحیه خدمتگزاری و ایثار داشته باشند تا بتوانند با انرژی کامل وقت خود را برای خدمت گزاری به مردم صرف کنند و به همین منظور است که مردم باید افراد دارای برنامه و توانایی و به‌ویژه متعهد و اخلاق مدار را انتخاب کنند.

نماینده مردم ورزقان در مجلس شورای اسلامی افزود: نقش مهم شوراها در مدیریت و توسعه و آبادانی  شهرها و روستاها باعث شده تا این جایگاه از حساسیت و ظرافت خاصی برخوردار شود و این جایگاه افراد باتجربه، نخبه و کار آمد را طلب می‌کند تا به صحنه بیایند تا برآیند کاررشد و توسعه همه جانبه شهر و روستا ها شود، طبیعی است که حضور افراد ناکارآمد و نا اهل در این عرصه باعث ایجاد حاشیه شده و باعث خواهد شد تا انتظارات مردم از این نهاد برآورده نشود.

نائب رئیس هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی آذربایجان شرقی و نماینده مردم ورزقان در مجلس شورای اسلامی با مثبت ارزیابی کردن عملکرد کلی شوراها در طی ۴ دوره گذشته را با وجود برخی کاستی‌ها و حاشیه‌ها اظهار داشت: اگر به نقش شوراها درمدیریت، هدایت، جذب و نظارت اعتبارات در توسعه همه جانبه شهری و روستایی و نقش مستقیم مردم در امور خود توجه کنیم بیش از پیش به ارزش تشکیل نهاد شوراها پی خواهیم برد.

نائب رئیس هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی آذربایجان شرقی داشتن تجربه، تعهد و تخصص را مهم‌ترین خصیصه افرادی که باید به  صحنه انتخابات بیایند دانست و ادامه داد: کاندیداهای محترم بایستی برنامه محور باشند و با ارائه برنامه‌ها و راهکارها اهداف خود را برای مردم روشن سازند و از وعده‌ها و شعارهای غیر واقعی بپرهیزند. وی اظهار داشت: اکنون مردم هم آگاه‌تر شده‌اند و دیگر به افرادی سعی در فریب افکار عمومی دارند توجهی نمی‌کنند. فردی که تقوا را سرلوحه رفتار خود داشته باشد هیچگاه قولی نمی‌دهد که توان اجرایش را ندارد.

نائب رئیس هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی آذربایجان شرقی با اشاره به افزایش ثبت نام نامزدهای پنجمین دوره انتخابات شوراها نسبت به دوره گذشته گفت: در این دوره علاوه بر افزایش آمار ثبت نام کنندگان، در  روستاهایی که در دوره‌های قبلی شورا نداشتند نیز کاندیداهایی ثبت نام کرده‌اند که این امر  نشان از نهادینه شدن جایگاه شورا واهمیت آن در بین مردم است.

تسنیم