رئیس اداره تبلیغات اسلامی مراغه با اشاره به برگزاری آیین معنوی اعتکاف در این شهرستان گفت: مساجد این شهرستان میزبان ۹۰۰ معتکف در ایام اعتکاف خواهند بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترجمان صبح، حجت ‎الاسلام علی امیری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: مراسم معنوی اعتکاف در مراغه همزمان با ایام البیض از ۱۳ تا ۱۵ ماه رجب(۲۲ تا ۲۴ فروردین) همزمان با سراسر کشور در پنج مسجد این شهرستان برگزار می ‌شود.
وی ادامه داد: ثبت نام برای شرکت در مراسم اعتکاف از ۱۴ فروردین ماه جاری در محل اداره سازمان تبلیغات اسلامی، نهاد نمایندگی و دفتر فرهنگی دانشگاه ها و نیز در محل های برگزاری اعتکاف آغاز شده و تا ۲۱ همین ماه ادامه خواهد داشت.
وی اضافه کرد: مراسم اعتکاف براداران در مسجد جامع و اعتکاف خواهران در مساجد آقا محمد تقی ، امام خمینی (ره)، جامع پهرآباد و خاتم الانبیاء خواهد بود.
وی گفت: معتکفان روزانه علاوه بر ادعیه خوانی به صورت انفرادی، ختم قرآن، دعای عهد و کمیل را نیز به صورت جمعی به جا می آورند.
وی با بیان اینکه سال گذشته بیش از ۷۰۰ نفر در این مراسم معنوی شرکت کرده بودند افزود: پیش بینی می شود امسال تعداد معتکفان این شهرستان نسبت به سال گذشته افزایش داشته باشد و از این رو تمهیدات مناسبی برای میزبانی از این افراد انجام شده است.
بنا به این گزارش، مساجد و حسینیه ها در سراسر کشور هرسال در ایام اعتکاف از ۱۳ تا ۱۵ رجب پذیرای شرکت کنندگان در آیین معنوی و مذهبی اعتکاف در این اماکن مذهبی هستند.
شهرستان مراغه با حدود ۲۵۰ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
ایرنا