مدیر طرح کمک های مردمی در تشکیلات بسیج مردمی الحشد الشعبی معروف به ‘طرح به خاطر شما’ اعلام کرد که یک هزار و ۵۰۰ کامیون از کمک های مردمی اهالی استان های جنوب و مرکز عراق به استان نینوا در شمال این کشور رسید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترجمان صبح، ‘صفاء الساعدی’ روز شنبه با انتشار بیانیه ای گفت که یک هزار و ۵۰۰ کامیون کمک های مردمی اهالی جنوب و مرکز عراق طی ۴۸ ساعت گذشته به دست آوارگان در استان نینوا در شمال عراق رسیده است.
وی اضافه کرده است که کاروان کمک های مردمی به مرکز توزیع این کمک ها وابسته به الحشد الشعبی در دو منطقه ‘القیاره’ و ‘حمام العلیل’ در جنوب موصل رسیده است.
الساعدی خاطر نشان ساخت که طرح جمع آوری کمک های مردمی از اهالی استان های جنوبی و مرکزی عراق و توزیع آن بین آوارگان استان نینوا همچنان ادامه می یابد.
تشکیلات بسیج مردمی الحشد الشعبی در راستای فراخوان آیت االله سید علی سیستانی مرجع عالی عراق، برای کمک به آوارگان موصل اقدام به ایجاد طرح ‘به خاطر شما’ کرده و با جمع آوری کمک های مردمی آن را بین آوارگان موصل توزیع می کند.
این تشکیلات در ۲۸ اسفند ماه اولین کاروان خود را که شامل یک هزار و۵۰۰ کامیون که از ۱۳ استان جنوب و مرکز عراق جمع آوری شده بود به استان نینوا ارسال و بین آوارگان توزیع کرد.
بیشتر کمک های جمع آوری شده مردمی شامل انواع مواد غذایی، مواد دارویی و وسایل مایحتاج ضروری آوارگان است.
ایرنا