دستیار وی‍ژه رییس مجلس شورای اسلامی در دیدار با سفیر روس در ایران گفت:اقدام های سوریه در دو مسیر مبارزه با تروریسم و تمرکز بر راه حل سیاسی ستودنی است و همکاری های تهران و مسکو در کمک به سوریه بسیار حائز اهمیت است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترجمان صبح به نقل از اداره کل بین الملل مجلس شورای اسلامی، حسین امیرعبداللهیان روز شنبه در دیدار با سفیر روسیه در تهران با اشاره به این که رهبر معظم انقلاب اسلامی سال جدید را اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال نام گذاری و بر این موضوع تاکید کردند، افزود: همکاری فعال کمیسیون های اقتصادی مجالس دو کشور برای پیگیری اجرایی شدن توافق های موجود فی مابین حائز اهمیت است و مجلس شورای اسلامی آمادگی دارد از طریق کمیسیون های اقتصادی پارلمانی های دو کشور به تحقق ظرفیت های موجود برای توسعه همکاری های اقتصادی کمک کند.
وی در بخشی از سخنان خود به تحولات منطقه پرداخت و اظهار داشت: اقدام های سوریه در دو مسیر مبارزه با تروریسم و تمرکز بر راه حل سیاسی ستودنی است و همکاری های تهران و مسکو در کمک به سوریه بسیار حائز اهمیت است و باید مرز روشنی بین گروه های تروریستی و معارضه سوریه تعریف شود و تروریست ها نباید در جایگاه مذاکره با حکومت قرار گیرند.

** عربستان منطقه را ناامن کرده است
امیرعبداللهیان تداوم حمله های نظامی سعودی علیه یمن و کشتار مردم بی گناه را اقدامی نابخشودنی خواند و بر ضرورت حملات و رفع محاصره انسانی تاکید کرد و افزود: حمله نظامی عربستان علیه یمن و ادامه سرکوب ها در بحرین منطقه را ناامن تر کرده است.

** نقش ایران در منطقه انکارناپذیر است
سفیر روسیه در تهران نیز در این دیدار با اشاره به روند رو به رشد همکاری های ایران و روسیه در عرصه های داخلی، منطقه ای و بین المللی گفت: ایران در منطقه جایگاه بسیار مهمی دارد و نقش جمهوری اسلامی ایران انکارناپذیر است.
لوان جاگاریان افزود: موضع روسیه و جمهوری اسلامی ایران در رابطه با سوریه و برخی تحولات منطقه ای به هم نزدیک است و تهران و مسکو نقش مهمی در مبارزه با تروریسم در سوریه دارند.
جاگاریان با اشاره به ظرفیت های موجود استراتژیک در جمهوری اسلامی ایران و روسیه، ایده همکاری کمیسیون های اقتصادی – پارلمانی دو کشور برای توسعه همه جانبه همکاری های اقتصادی – بازرگانی را مهم و حائز اهمیت خواند.
وی با اشاره به تحولات سوریه، یمن، بحرین و لیبی افزود: مسکو از راه حل سیاسی و گفت وگو برای کمک به حل بحران های منطقه ای حمایت می کند و تدام مشورت های تهران و مسکو در کمک به حل بحران های منطقه ای سازنده و ضروری است.

ایرنا