رئیس دفتر جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: با توجه به اتمام دوره هیات رئیسه و براساس اساسنامه جامعه، برگزاری انتخابات هیات رئیسه در روز ۱۸ فررودین جاری برگزار و آیت الله محمد یزدی به عنوان رئیس جامعه مدرسین قم انتخاب شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترجمان صبح به نقل از پایگاه اطلاع رسانی جامعه مدرسین  حجت الاسلام علی ابراهیمی سیریزی روز شنبه در گفت و گویی اظهار کرد: همچنین آیات محمد مومن، سید هاشم حسینی بوشهری، محسن اراکی، سید احمد خاتمی و ابوالقاسم وافی به عنوان اعضای هیات رئیسه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم انتخاب شدند.
وی در ادامه به تشریح ساختار جامعه مدرسین اشاره کرد و گفت: این نهاد مقدس حوزوی دارای چهار معاونت جامعه و روحانیت، جامعه و نظام، جامعه و مردم و اداری مالی و دفتر جامعه مدرسین، دبیرخانه علمی – محتوایی و دفتر امور بین‌ الملل است.
وی افزود: مجمع عمومی جامعه مدرسین شامل استادان سطح عالی و خارج حوزه‌ های علمیه است که این مجمع از دیگر بخش‌ های فعال در جامعه مدرسین است.
وی همچنین در رابطه با جایگاه هیات رئیسه جامعه مدرسین ابراز داشت: یکی دیگر از ارکان اصلی این نهاد مقدس هیات رئیسه آن است که طبق شرح وظایف خود عمل می کنند و اعضای آن طی یک دوره ۲ ساله انتخاب می شوند.
ابراهیمی، جامعه مدرسین را نهادی علمی، فرهنگی و سیاسی با سابقه‌ ای کهن و تاثیر‌گذار در نظام مقدس جمهوری اسلامی دانست و گفت: این جامعه با اهدافی چون ترویج و گسترش معارف اسلام ناب محمدی(ص) و مکتب اهل ‌بیت معصومان‌(ع)، دفاع از قرآن و عترت و ارزش‌ های اسلامی شکل گرفته است و در حال حاضر با تمام توان به فعالیت خود ادامه می ‌دهد.