رئیس سازمان برنامه و بودجه آذربایجان شرقی گفت: منابع اعتباری سال جاری دولت در قالب اوراق و اسناد است و پرداخت نقدی در حد سفر خواهد بود و این یک آماده باش برای مدیران استانی است تا مذاکرات خود را بر این اساس انجام دهند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترجمان صبح، داود بهبودی در جلسه شورای برنامه ریزی استان با بیان اینکه در بودجه سال ۹۵ حدود ۲۰ درصد تخصیص به صورت نقدی بود، افزود: در سال جاری این مقدار پرداخت نقدی هم وجود ندارد و متکی به اوراق هستیم.
وی با اشاره به شعار سال جاری افزود: امسال کلیه دستگاه های استان با تمام توان در مسیر تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و رفع مشکلات حوزه اشتغال و رونق و گسترش تولید تلاش خواهیم کرد.
بهبودی با بیان اینکه در نخستین سال برنامه ششم توسعه قرار داریم، ادامه داد: لازم است که از ظرفیت های قانونی و مقررات پیش بینی شده برنامه ششم توسعه برای تحقق اهداف مورد نظر در استان استفاده کنیم.
وی در خصوص مصوبه افزایش حقوق کارکنان تا سقف ۵۰ درصد گفت: این مصوبه کلی است که می تواند اتفاق بی افتد ولی به دلیل اینکه بودجه سال ۹۶ بسته شده و منابع مالی آن در بودجه ۹۶ دیده نشده محقق نخواهد شد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه آذربایجان شرقی تاکید کرد: دستگاه‌های مختلف از ظرفیت‌های قانون بودجه سال ۹۶ برای توسعه استان به صورت حداکثری بهره مند شوند.

ایرنا