فرماندار مراغه گفت: بر اساس بررسی های هیات مرکزی نظارت بر انتخابات، از مجموع ثبت نام کنندگان برای حضور در انتخابات میان دوره ای مجلس در حوزه انتخابیه مراغه و عجب شیر ۲۵ نفر تایید صلاحیت شدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترجمان صبح ، ظفر محمدی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگارانافزود: از بین ۵۶ نامزد تایید صلاحیت شده توسط هیات های اجرایی انتخابات میاندوره ای مجلس در این حوزه انتخابیه، ۳۱ نفر از این داوطلبان با رای هیات مرکزی نظارت حائز شرایط حضور در این رقابت شناخته نشدند.
وی ادامه داد: بر این اساس داوطلبانی که در این مرحله از سوی هیات نظارت بر انتخابات حائز شرایط نشده اند می توانند تا ۲۲ فروردین به دفاتر نظارت و بازرسی بر انتخابات استان مراجعه و شکایات خود را در این خصوص ارائه دهند.
به گزارش ایرنا، انتخابات میان دوره ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی همزمان با انتخابات دوازدهمین دوره ریاست‌ جمهوری ایران و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ برگزار می شود.
شهرستان های مراغه و عجبشیر با حدود ۳۴۰ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان شرقی واقع شده و به عنوان یک حوزه انتخابی دارای یک کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی هستند که با فوت منتخب مردم این حوزه در سانحه رانندگی، انتخابات میان دوره ای مجلس برای انتخاب نماینده مردم در این حوزه برگزار می شود.

ایرنا