مدیرعامل آب منطقه ای استان آذربایجان شرقی از پیشرفت ۹۷ درصدی طرح آبرسانی از رودخانه ارس به دشت ۱۵۰۰ هکتاری هادیشهر خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترجمان صبح، غلامرضا هاشمی روز یکشنبه در جریان بازدید معاون عمرانی استاندار از روند اجرای عملیات آبرسانی به دشت هادیشهر با اشاره به اینکه این طرح از سال ۹۰ آغاز شده است، گفت: طی سه سال گذشته با توجه ویژه دولت یازدهم و تخصیص اعتبارهای لازم، عملیات اجرایی آن شتاب بیشتری گرفته است.
وی گفت: برای اجرای پمپاژ و خطوط انتقال این طرح توسط سازمان آب منطقه ای بیش از یکهزار میلیارد ریال و برای اجرای شبکه های فرعی بیش از ۱۶۰ میلیارد ریال توسط سازمان جهاد کشاورزی هزینه شده است.
هاشمی گفت: با تکمیل و بهره برداری از این طرح در آینده نزدیک، برای بیش از یکهزار نفر به صورت مستقیم و برای ۳ هزار نفر به صورت غیرمستقیم شغل ایجاد خواهد شد.
بنا به این گزارش،  اراضی غرب هادیشهر با وجود مناسب بودن برای کشت گندم و محصولات زراعی به دلیل نبود آب کشاورزی بدون استفاده رها شده است.
هادیشهر (علمدار گرگر) یکی از شهرهای شمالی استان آذربایجان شرقی و مرکز شهرستان مرزی جلفا است.
هادیشهر در گذشته شامل دو آبادی به نام علمدار و گرگر بود. این شهر مرکز محال تاریخی علمدار است که حدود آن در شرق تا بخش سیه‌رود، در غرب تا شهرستان خوی و کلیسای سنت استپانوس، در جنوب تا شهرستان مرند (محال هرزند) و در شمال تا رود ارس است.

ایرنا