رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی گفت: ۴۴ نفر از داوطلبان انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی در استان تائید صلاحیت شدند.

به گزارش پایگاه خبری سعید شبستری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: از این تعداد ۱۹نفر از حوزه انتخابیه اهر و هریس و ۲۵ نفر نیز از حوزه انتخابیه مراغه و عجب شیر تائید صلاحیت شدند.
وی ادامه داد: در حوزه انتخابیه اهر و هریس ۱۷ نفر رد صلاحیت شدند و صلاحیت ۹ نفر نیز احراز نشده است.
شبستری اظهار کرد: در حوزه انتخابیه مراغه و عجب شیر صلاحیت ۱۰ نفر احراز نشده و ۲۰ نفر نیز رد صلاحیت شدند.
وی ادامه داد: داوطلبانی که در این مرحله از سوی هیات نظارت بر انتخابات حائز شرایط نشده اند، می توانند تا بیست و دوم فروردین به دفاتر نظارت و بازرسی بر انتخابات استان مراجعه و شکایت خود را در این خصوص ارائه دهند.
بنا به این گزارش، انتخابات میان دوره ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی همزمان با انتخابات دوازدهمین دوره ریاست‌ جمهوری ایران و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ برگزار می شود.
حوزه انتخابیه اهر و هریس با جمعیت کلی در حدود ۲۲۰ هزار نفر دارای یک کرسی در مجلس شورای اسلامی است.
شهرستان های مراغه و عجبشیر با حدود ۳۴۰ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان شرقی واقع شده و به عنوان یک حوزه انتخابی دارای یک کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی هستند که با فوت منتخب مردم این حوزه در سانحه رانندگی، انتخابات میان دوره ای مجلس برای انتخاب نماینده مردم در این حوزه برگزار می شود.
ایرنا