شهردار تبریز از تحقق سه هزار و ۶۰۰ میلیارد ریالی سرمایه‌گذاری شهرداری در سال ۹۵ خبر داد و گفت: ۴۸ درصد جمعیت استان در تبریز است و بیشترین ارزش افزوده در همین شهر تولید می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترجمان صبح صادق نجفی روز یکشنبه در اولین جلسه مشترک شورای برنامه‌ریزی و اقتصاد مقاومتی استان افزود: بیشترین میزان این درآمد از محل صدور پروانه‌های ساختمانی محقق شده است.
وی اظهار کرد: از محل عوارض نوسازی یا عوارض خوردو در سال ۹۱ حدود هشت میلیارد ریال و در سال ۹۵ حدود ۳۶۰ میلیارد ریال درآمد کسب شده است.
شهردار تبریز با بیان اینکه برنامه ‘تبریز ۲۰۱۸’ مزیت بزرگی برای استان محسوب می‌شود، یادآوری کرد: اگر ۴۰۰ میلیارد ریال شهرداری در این حوزه هزینه کند، رقم بزرگی نیست به شرطی که دستگاه‌ها همکاری‌ها و برنامه‌ریزی‌های لازم را در این ارتباط انجام دهند.
نجفی، ادامه داد: وقتی همدلی و هماهنگی بین مدیریت ارشد استان و مجموعه‌ها وجود دارد بخش قابل توجهی از مسائل و مشکلات حل می شود.
وی با بیان اینکه برای رشد صنعت و کشاوری باید میزان اشتغال افزایش یابد، گفت: این افزایش اشتغال در بخش خدمات بیشتر قابل تحقق است و شهرداری در حوزه تولید خدماتی و فنی آماده همکاری با دستگاه‌های مرتبط است.
کلان شهر ۱٫۸ میلیون نفری تبریز در ۶۰۰ کیلومتری شمال غرب تهران واقع شده است.
ایرنا