مرکز حقوق بشر بحرین در آمار هفتگی خود درباره حملات و تجاوزات رژیم آل خلیفه علیه معترضان گزارش داد که ۱۷ نفر از تظاهرات‌کننده بحرینی طی هفته اول ماه جاری میلادی بازداشت شدند.

به گزارش ایرنا و به نقل از پایگاه خبری مرآه البحرین، مرکز حقوق بشر بحرین هر هفته بیانیه‌ای را در خصوص تجاوزهای نیروهای رژیم ال خلیفه علیه انقلابیون این کشور منتشر می‎کند.
مرکز حقوق بشر بحرین امروز (چهارشنبه) گزارشی را در این باره منتشر و در آن اعلام کرد که ۱۷ نفر از معترضان و مخالفان بحرینی از جمله یک کودک طی هفته اول ماه آوریل (اوایل فروردین) از سوی نیروهای آل خلیفه دستگیر شدند.
در ادامه بیانیه آمده است که از روز سوم تا نهم ماه اوریل، ۳۷ تظاهرات مسالمیت آمیز در ۲۲ منطقه مختلف بحرین صورت گرفت که از این میان شش تظاهرات هدف یورش و حمله نیروهای امنیتی آل خلیفه قرار گرفت و به شدت سرکوب شد.
براساس اعلام مجامع حقوقی بحرین، سرکوب آزادی های عمومی، ممانعت از ابراز عقیده و در معرض انواع ظلم و ستم قرار گرفتن عموم شهروندان بحرینی بویژه شیعیان این کشور توسط رژیم آل خلیفه در سال ۲۰۱۶ در هیچ سالی سابقه نداشته و مردم بحرین درحالی سال جدید را آغاز کرده اند که بسیاری از زندانیان سیاسی تنها به خاطر مطالبه گری عدالت و حقوق مصرح خود در زندان به سر می برند.
ایرنا