رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مراغه گفت: توسعه علمی دانشگاه ها یکی از راهبردهای اساسی در راستای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی مورد تاکید مقام معظم رهبری است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترجمان صبح، محمدرضا ولیلو روز پنجشنبه در آیین آغازین همایش ملی یک روزه نقش مطالعات زبان در توسعه اقتصادی، علمی و فرهنگی ایران که با حضور کارشناسان و اساتید دانشگاه های کشور در دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه در حال برگزاری است افزود: توسعه پایدار اقتصادی و اجتماعی در گرو رشد علمی و فرهنگی جامعه بوده و دانشگاه ها نقش مهمی در این زمینه ایفا می کنند.
وی اضافه کرد: یادگیری زبان های خارجی نیز در کنار سایر علوم روز دنیا یکی از محورهای اساسی در رشد علمی و فرهنگی جامعه در عصر حاضر بوده و موجب ارتقای سطح ارتباطات در عرصه بین المللی است.
دبیر علمی این همایش نیز در این آیین گفت: این همایش ملی در راستای توسعه علمی و فرهنگی در زمینه یادگیری و آموزش زبان انگلیسی و زبان های خارجی به میزبانی دانشگاه آزاد مراغه و به همت گروه زبان های خارجی این دانشگاه در حال برگزاری است.
ثریا بهروزی زاد افزود: از زمان آغاز فراخوان برای برگزاری این همایش، ۱۲۵ مقاله از اساتید و صاحب نظران زبان های خارجی از سراسر کشور به این دبیرخانه ارائه شده است.
وی ادامه داد: با بررسی های کارشناسی و داوری های اساتید و صاحب نظران این رشته، ۷۹ مقاله برای ارائه در این همایش پذیرش قطعی شده است.
وی اضافه کرد: از بین مقالات پذیرفته شده، ۶ مقاله در قالب پوستر و ۲۰ مقاله به صورت سخنرانی در همایش ارائه شده و نیز سایر مقالات نیز گواهی سخنرانی در همایش دریافت می کنند.
بنا به این گزارش، در این همایش مقالاتی از اساتید دانشگاه های کشور به صورت سخنرانی ارائه و پیام حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کشور به این همایش نیز قرائت شد.
دانشگاه آزاد اسلامی مراغه با هفت رشته دکتری، ۳۲ رشته کارشناسی ارشد، ۶۳ رشته کارشناسی و حدود شش هزار دانشجو از مهمترین مراکز آموزش عالی این شهرستان است.

ایرنا