رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مراغه با اشاره برگزاری چهارمین جشنواره استانی خوشنویسی ‘مشق مهر’ در این شهرستان گفت: این جشنواره فرهنگی و هنری اردیبهشت سالجاری همزمان با اعیاد شعبانیه و با حضور هنرمندان و اساتید آذربایجان شرقی برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترجمان صبح، احمد دادرس فیاض روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود : این جشنواره هنری چهارم تا دهم اردیبهشت ماه سال جاری در نگارخانه مهر مجتمع فرهنگی هنری مراغه برگزار خواهد شد.
وی ادامه داد: این دوره از جشنواره با هدف اشاعه و ترویج فعالیت های فرهنگی و هنری به ویژه هنر خوشنویسی، با محوریت سیره پیامبر گرامی اسلام(ص)، ولایت و امامت، عفاف و حجاب و اقتصاد مقاومتی اجرا می شود.
وی اضافه کرد: ایجاد رقابت و پویایی در بین هنرمندان رشته خوشنویسی در سطح این استان و شناسایی هنرمندان شهرستانی این رشته از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره فرهنگی و هنری است.
دبیر چهارمین جشنواره خوشنویسی مشق مهر با اشاره به ویژگی های متمایز این دوره از جشنواره گفت: برگزاری ویژه برنامه نکوداشت مقام استاد اکبر نیکخو، هنرمند پرآوازه خوشنویسی و رئیس انجمن خوشنویسی مراغه همزمان با مراسم افتتاحیه این جشنواره برگزار می شود.
فیاض افزود: تاکنون ۵۰ اثر در زمینه نستعلیق، شکسته نستلعیق، نسخ و ثلث توسط هنرمندان استان به دبیرخانه این جشنواره برای داوری و نیز شرکت در آن ارائه شده است.
دادرس فیاض اضافه کرد: نمایشگاه این جشنواره نیز همزمان با زمان برگزاری آن در محل نگارخانه مهرمجتمع فرهنگی هنری برای بازدید علاقه مندان دایر خواهد بود.
شهرستان مراغه با حدود ۲۵۰ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع شده و یکی از مراکز فرهنگی و هنری شمالغرب کشور با ظرفیت های بزرگ فرهنگی است.

ایرنا