مدیرجهاد کشاورزی هشترود با اشاره به اهمیت اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در تمامی بخش ها، گفت: در همین راستا و با اجرای این سیاست ها، تولیدات کشاورزی این شهرستان در سال گذشته ۲۰ درصد رشد داشته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترجمان صبح، اسماعیل کریمی اصل روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سال گذشته همچنین بیش از ۱۵۰ میلیارد ریال تسهیلات مکانیزاسیون پرداخت شده که در این بخش نیز رشد قابل ملاحظه ای داشتیم.
وی افزود: یکی از سیاست های جهاد کشاورزی در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی، تغییر الگوی کشت بود که با تلاش همکاران توانستیم گندم با رقم هشترود را روانه بازار کنیم و امروز این رقم گندم در بیشتر نقاط کشور کشت می شود.
مدیر جهاد کشاورزی هشترود تصریح کرد: جها کشاورزی به دنبال تکمیل زنجیره تولید در منطقه بوده و در این راستا توجه خود را به توسعه صنایع تبدیلی معطوف کرده است.
کریمی اصل تاکید کرد: ظرفیت بالائی در بسته بندی حبوبات و همچنین صنایع تبدیلی محصولات باغی در شهرستان وجود دارد که می توان با جذب سرمایه گذاران، این ظرفیت های بالقوه را به بالفعل تبدیل کرد.
در شهرستان هشترود سالانه حدود ۲۳۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی و باغی تولید می شود که عمده محصول تولیدی آن گندم است از این رو این شهرستان به انبار غله آذربایجان شرقی شهرت یافته است.
شهرستان هشترود با وسعت یک هزار و ۹۹۰ کیلومتر مربع در ۱۲۰ کیلومتری تبریز واقع شده و از شمال با بستان آباد، از شرق با میانه، از غرب با مراغه و از جنوب با چاراویماق همجوار است.

ایرنا