جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی (جمنا) اعلام کرد که شورای مرکزی این ائتلاف اصولگرا امروز پنجشنبه در باره نحوه ثبت نام نامزدهای خود در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصمیم می گیرد.این تصمیم در شرایطی اتخاذ شده است که تاکنون سه روز از مهلت ۵ روزه ثبت نام از داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری در ۲۹ اردیبهشت گذشته و شورای مرکزی جمنا در فاصله دو روز تا پایان فرآیند ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری هنوز در خصوص شکل و نحوه حضور جهت ثبت‌نام در انتخابات ریاست جمهوری به جمع بندی نرسیده است.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترجمان صبح، این جلسه عصر امروز پنجشنبه با حضور اعضای شورای مرکزی و نامزدهای جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی برگزار خواهد شد تا پس از مشورت با نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری، شکل و نحوه حضور آنان جهت ثبت‌نام در انتخابات ریاست جمهوری مشخص شود.
بنا بر این گزارش، هشتمین نشست شورای مرکزی جبهه مردمی روز گذشته چهارشنبه به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین محمد حسن رحیمیان و با حضور اعضای شورای مرکزی برگزار شد.
در این جلسه که درخصوص تعداد و ترکیب نامزدها برای حضور در رقابت های انتخاباتی بحث وبررسی صورت گرفت، دو تن از نامزدهای جبهه حضور یافتند و به سوالات اعضای شورای مرکزی پاسخ دادند و بنا شد تصمیم گیری نهایی در مورد ثبت نام نامزدها در جلسه امروز باشد.
جمنا اواخر سال گذشته با هدف ایجاد ائتلاف میان احزاب و تشکلهای اصولگرا و معرفی نامزد واحد از سوی اصولگرایان فعالیت خود را آغاز کرد و پس از برگزاری چند نشست، یک فهرست پنج نفره را به عنوان نامزدهای خود در انتخابات ریاست جمهوری روز ۲۹ اردیبهشت آینده معرفی کرده است که در راس آنها، حجت الاسلام سیدابراهیم رییسی تولیت آستان قدس رضوی قرار دارد.
جمنا در عین حال در طول هفته های اخیر با شکافها و اختلافاتی روبرو شده و برخی احزاب و چهره های شاخص اصولگرا از جمله حزب موتلفه اسلامی – که از نامزدی مصطفی میرسلیم حمایت می کند – و سعید جلیلی دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی از آن جدا شده اند.
رئیسی هم در بیانیه اعلام حضور خود در انتخابات اعلام کرده است که «فارغ از گروه بندی های سیاسی رایج» به میدان می آید.

ایرنا