مدرسه ۴ کلاسه خیرین در روستای دلی قیز از توابع بخش کندوان میانه با حضور بخشدار، رییس آموزش و پرورش بخش کندوان، مسوولین بخش و خیرین کلنگ زنی شد.
بخشدار کندوان در آیین کلنگ زنی این مدرسه، با بیان اینکه در دین مبین اسلام به کارهای خیر سفارش و تاکید بسیار شده است و مالی که در راه خدا هزینه می شود چندین برابر می شودگفت: انفاق و بخشش، سبب نجات جامعه از بسیاری از آسیبهای مختلف ناشی از فقر می شود.
محمود زرین در ادامه با اذعان بر اینکه ساخت مدرسه و تجهیز آن از مهمترین امور فرهنگی و کاری خداپسندانه می باشد افزود: امروز نیمی از مدارس کشور توسط خیرین احداث شده و آنها با این کار دنیا و آخرت خود را می خرند.
وی انفاق و بخشش را نیازمند انگیزه ای نیرومند عنوان کرده گفت: برای انجام کار خیر باید سرشتی بخشنده داشته و این سرشت و خلق و خو را  به صوت مداوم در خود تقویت کرد.
زرین همچنین با بیان اینکه دولت خود را مکلف به حمایت از خیرین می داند با اشاره به سیاستهای حمایتی دولت در این روستا افزود: در بخش کندوان، آمادگی لازم برای حمایت  همه جانبه از خیرین و سرمایه گذاران  را داریم تا بتوانیم به کمک آنها به توسعه همه جانبه بخش و در کل توسعه شهرستان اقدام کنیم زیرا کندوان  پتانسیل حل مشکل اقتصاد و اشتغال کل شهرستان را داراست.
بخشدار کندوان میانه به همگامی مردم کندوان در تمامی امور خیر اشاره کرده  گفت: روح  و روان خیرین آسمانی بوده و دغدغه ای جز خیر خواهی و نوع دوستی ندارند.
در ادامه این مراسم بخشدار کندوان به همراه  مسوولین بخش از سه روستا بازدید کرده و از نزدیک در جریان مشکلات و مسائل این روستاها قرار گرفت.