مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه به محض وقوع حادثه خطوط توزیع برق دچار آسیب شد، گفت: بارش باران و وقوع سیل در استان موجب قطعی برق ۹۵ روستای استان شد که از نخستین ساعات وقوع حادثه برای برقراری برق تلاش کردیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترجمان صبح، یوسف سرافراز شامگاه شنبه در جلسه ستاد مدیریت بحران استان افزود: صبح روز شنبه نیز به دلیل طغیان رودخانه ها مجددا خاموشی داشتیم که بلافاصله برای رفع مشکل اقدام لازم انجام شد.
وی تاکید کرد: نیروهای این شرکت در تمامی شهرستان ها پای کار هستند و با توجه به مشکل منابع مالی از بخش خصوصی نیز کمک و امنیت گرفتیم.
سرافراز با اشاره به خسارت های پیش آمده به تاسیسات شرکت توزیع برق استان ادامه داد: حدود ۵۰۰ میلیون تومان منابع برای رفع مشکلات نیاز است که باید برای تامین برق پایدار کار اساسی انجام گیرد.
وی ادامه داد: عملیات احیا مقدم بر عملیات برآورد خسارت های وارده است به همین دلیل از همان نخستین لحظات وقوع حادثه عملیات احیا اغاز شد و از روز شنبه به صورت کارشناسی برآورد هزینه انجام می شود و تا کنون به صورت تقریبی یک میلیارد تومان برآورد شده است.
به گزارش ایرنا، بارندگی های شدید دو روز گذشته در آذربایجان شرقی موجب جاری شدن سیل در برخی نواحی و خسارت دیدن معابر و زیرساخت های شهری و برون شهری، اراضی کشاورزی همچنین جان باختن ۴۲ نفر از مردم شهرستان های آذرشهر و عجب شیر شد.
شهرستان های آذرشهر و عجب شیر که عمده خسارت جانی و مالی سیل در این مناطق بوده در جنوب تبریز مرکز استان آذربایجان شرقی واقع شده اند.
ایرنا