مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان آذربایجان شرقی از خودکفایی ۴ هزار و ۳۰۰ خانوار مددجوی استان در سال گذشته خبرداد.

به گزارش روز یکشنبه پایگاه خبری تحلیلی ترجمان صبح،  محمد کلامی با بیان اینکه این نهاد در سال گذشته ۲۰ درصد از مشاغل کوچک استان را ایجاد کرد، گفت: در سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال پنج هزار شغل برای مددجویان تحت پوشش این نهاد ایجاد می‌شود.
وی با اشاره به اینکه در سال گذشته به ۷۳۸ نفر از فارغ التحصیلان دانشگاهی تحت حمایت کمیته امداد استان ۹۰ میلیارد ریال وام اشتغال پرداخت شده است، گفت: با تهیه مسکن برای یک هزار و ۵۰۰ خانوار تحت پوشش کمیته امداد در سه سال آینده مددجویی بدون مسکن در استان باقی نمی ماند.
وی با اشاره به اینکه سال گذشته ۳۷ هزار مشاوره شغلی برای مددجویان استان انجام ‌شده است، خاطرنشان کرد: مددجویان پس از آموزش‌های شغلی وام‌های اشتغال دریافت می کنند و با نظارت‌های شغلی به سمت اشتغال و خودکفایی گام برمی دارند.
کلامی با اشاره به اینکه امسال با هدف تحقق اقتصاد مقاومتی خرید اجناس خارجی برای جهیزیه و سایر نیازها درکمیته امداد ممنوع است، گفت: هدف نهایی کاهش هزینه‌های تشکیلاتی و آزاد کردن منابع مالی برای خدمت‌رسانی بهتر به مددجویان و ایجاد اشتغال برای آنان است.
وی با اعلام اینکه ۶۳ هزار خانواده تحت حمایت کمیته امداد آذربایجان شرقی مستمری دریافت می‌کنند، اظهارکرد: بیش از ۷۵ هزار نفر در استان هستند از حمایت های درمانی و تحصیلی کمیته امداد بهره‌مند می‌شوند و در مجموع این نهاد برای ۲۰۰ هزار نفر در سطح استان خدمات ارائه می‌دهد.
کلامی با بیان اینکه اشتغال پایدار زمینه ساز توانمندسازی خانوارهای تحت حمایت است و سبب خروج آنها از چرخه حمایتی می شود، اعلام کرد: در سال گذشته ۲۴۷ مجری طرح اشتغال از محل اعتبارات امدادی وام ۳۰ میلیون تومانی یا بیشتر دریافت کرده اند.
ایرنا