مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان شرقی از کسب مقام برتر جشنواره داستان انقلاب توسط مربی ادبی مراکز کانون استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترجمان صبح، هادی یوسف زاده پیش از ظهر یکشنبه با اعلام این خبرادامه داد: حسین قربانزاده با رمان «تابستان خیاوچایی» در این جشنواره حضور داشت که بر اساس رای هیئت داوران نهمین جشنواره داستان انقلاب توانست جایزه امیر حسین فردی و رتبه سوم این جشنواره ادبی را از آن خود کند.

وی افزود: رمان «تابستان خیاوچایی» رمانی است بومی در باره گروهی از نوجوانان مشگین شهر که در حاشیه دره خیاوچایی زندگی می‌کنند. این رمان حال و هوای نوجوانی را در سال ۶۲ بیان می‌کند و در آن فیاض یکی از نوجوانان محله به جبهه می‌رود و اولین کسی است که از محله عازم جبهه شده برای همین اهل محل در مورد او صحبت می‌کنند و این کار خوشایند غلام نیست، او و دار و دسته‌اش تلاش می‌کنند نام فیاض در محله فراموش شود و برای همین منظور، دست به کارهای خطرناک می‌زنند …

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان شرقی تصریح کرد: حسین قربانزاده مربی ادبی کانون آذربایجان شرقی است و «عزیزتر از خوشه»، «بچه خرس از درخت پایین نمی‌آید» و «گره آخر» از دیگر آثار چاپ شده وی هستند و در حالی مقام سوم این جشنواره ادبی را کسب کرد که جشنواره مقام اول و دوم نداشت.

گفتنی است نهمین جشنواره سراسری داستان انقلاب (جایزه امیرحسین فردی) در چهار بخش رمان بزرگسالان، رمان نوجوان، داستان کوتاه بزرگسال و داستان کوتاه نوجوان برگزار شد

مهر