شهردار تبریز با تقدیر از مشارکت شهروندان و تلاش‌ عموم بخش‌های ستادی و عملیاتی در جریان بارندگی و سیل اخیر گفت: مجموع بخش‌های فعال در بارش‌های کم‌سابقه اخیر، موجب شد شهر تبریز، در روزهای اخیر، با مشکل حادی مواجه نباشد .
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترجمان صبح، صادق نجفی در جمع مدیران خدماتی شهرداری تبریز با بیان این مطلب اظهار کرد: در روزهای اخیر، همانند تمام مقاطع سخت و حساس، کارگران شهرداری تبریز در خط مقدم عملیات خدماتی و شبانه‌روزی سطح شهر حضور داشتند؛ به شخصه از نزدیک شاهد بودم که تلاش کارگران، فراتر از وظایف سازمانی بود و با تعصب ستودنی، در شرایط دشوار و پیچیده سیلابی، به خصوص در مناطق حاشیه‌نشین ادامه داشت .
وی ادامه داد: اگر اطلاع‌رسانی‌های به موقع تیم روابط‌عمومی و همکاری رسانه‌های مجازی و گروه‌های خبری نبود، قطعا امروز شهر تبریز با وضعیت بسیار تلخ و دلخراشی مواجه بود؛ اما خوشبختانه اطلاع‌رسانی‌های مداوم، نقش موثری در آگاهی شهروندان و پیشگیری از بروز حوادث ناگوار داشت .
شهردار تبریز، مشارکت شهروندان در بارش‌ روزهای گذشته را موثر دانست و گفت: طبق گزارش‌های رسیده، همکاری گروه‌های مردمی، به خصوص در محلات و محدوده‌های مسکونی، نقش مهمی در تسریع اقدامات خدماتی داشته است .
وی با تسلیت مجدد درگذشت جمعی از هم‌استانی‌های آذرشهر و عجب‌شیر در جریان سیل اخیر، خاطرنشان کرد: شهرداری تبریز با اعزام گروه‌های امدادی و تجهیزات لازم، تجربه‌ها  و راهکارهای خود را در اختیار تیم‌های مدیریت بحران در این دو شهرستان قرار داده است .
وی با تاکید بر این‌که آمادگی تیم‌های خدماتی کماکان باید استمرار داشته باشد، متذکر شد: با توجه به پیش‌بینی‌های آب‌و‌هوایی، مدیران خدماتی، شهرداران مناطق، بخش‌های تجهیزاتی و رسانه‌ای باید هر آن، آماده مواجهه با شرایط دشوار بارش باشند.
ایسنا