نماینده ویژه رهبر انقلاب برای رسیدگی به امور سیل‌زدگان با اشاره به قید فوریت در خدمت رسانی به آسیب‌دیدگان و مصیبت‌ زدگان این حادثه در پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: با چنین تاکیدی ،تکلیف بر همه دستگاه‌های خدمت‌رسان مشخص است و آن اهتمام برای رفع مشکل سیل‌زدگان است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترجمان صبح، حجت الاسلام عبدالحسین معزی امروز در حاشیه بازدید از مناطق سیل‌زده آذربایجان‌شرقی در گفت‌و‌گو با خبرنگاران  اظهار کرد: تاسف و تاثر مقام معطم رهبری را خدمت مردم دلیر این استان می‌رسانم و علاوه بر نامه، ایشان خواستند به نمایندگی از بیت در منطقه حاضر شوم.

وی با بیان اینکه طبق امر رهبری در کنار مردم سلحشور  استان آمده‌ام و این حادثه غم‌انگیز را به همه مخصوصا داغداران تسلیت عرض می‌کنم، افزود: از خداوند خواستار صبر برای عزیزان هستم.

نماینده ویژه مقام معظم رهبری با اشاره به اینکه مسؤولان و امدادرسانان در این ۴۸ ساعت گذشته در کنار یکدیگر با وحدت کم نظیر تلاش کردند تا به مردم خدمت دهند، گفت: عمق حادثه بسیار زیاد است ولی خداوند متعال لطف کرده است تا خسارت‌ها بیشتر از این وارد نشده ولی زیرساخت‌هایی را از این مناطق از بین برده است.

وی خاطرنشان کرد: پل «غله زار» آذرشهر از جمله پل‌های بسیار حساسی است که خسارت فراوانی دیده است.

حجت الاسلام معزی با تاکید بر اینکه مقام معظم رهبری سفارش اکید  فراوان بر رسیدگی به این موضوع را داشته‌اند، افزود: طبق فرمایش ایشان هیچ‌گونه سستی در این موضوع قابل پذیرش نیست.

نماینده مقام معظم رهبری با اشاره به جلسه صبح امروز با استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: در این جلسه مقرر شد مشکلات از لحاظ مالی و جانی برآورد شده  و بنده نیز همه این گزارش‌ها را به صورت مستقیم خدمت رهبر فرزانه انقلاب عرضه خواهم کرد.

وی ادامه داد: دولت نیز باید همکاری لازم برای جبران خسارات وارد شده را انجام دهد و امیدواریم که زندگی به شرایط اولیه برگردد.

حجت الاسلام معزی با بیان اینکه باران لطف پروردگار است ولی حوادث طبیعی نیز با خود به همراه دارد، گفت: حادثه  سنگین و سختی بوده و عزیزان زیادی جان خود را از دست دادند و افراد زیادی داغدار شدند و باید برای پیشگیری از وقوع چنین حوادثی جلوگیری کرد.

وی با اشاره به خدمات خالصانه دستگاه‌های خدمت‌رسان از قبیل هلال احمر، ارتش، سپاه تشکر می‌کنم که همت خود را برای خدمت‌رسانی گذاشتند و در ساعت‌های اولیه به صورت شبانه‌روزی تلاش کردند تا از حادثه بکاهند.

نماینده ویژه مقام معظم رهبری تاکید کرد: به امید خدا جبران روحیه، خسارت، کار برای سیل زدگان فراهم شود.

وی متذکر شد: بخش اعظم گزارش از این حادثه شامل علت وقوع، خسارات، دلایل، فراهم‌آوری امکانات اولیه  و امکانات اضطراری نوشته شده و فردا بلافاصله به دست مقام معظم رهبری خواهد رسید.

حجت الاسلام معزی یادآور شد: باید جمع‌بندی در خصوص سیل اخیر صورت گیرد و تعامل و کمک دستگاه‌های مختلف شناسایی شود و بعد از گزارش نهایی همه آنها به دست رهبری خواهد رسید.

وی  با اشاره به قید فوریت در خدمت‌رسانی به آسیب‌دیدگان و مصیبت‌زدگان این حادثه در پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: با چنین تاکیدی ،تکلیف بر همه دستگاه‌های خدمت‌رسان مشخص است و آن اهتمام برای رفع مشکل سیل‌زدگان است.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر با تبیین فعالیت‌های داوطلبانه و عام‌المنفعه این نهاد خدمت‌رسان پیشتازی برای امور خیرخواهانه را از تاکیدات قرآن کریم دانست و تصریح کرد: جمعیت هلال احمر باید تلاش کند تا حالت روزآمدی آن در هر زمان حفظ شود.

نماینده ویژه رهبر انقلاب امروز از مناطق سیل زده آذرشهر بازدید و سپس در روستای چنار در شهرستان عب‌شیر که خسارات فروانی دیده در جمع روستائیان حاضر شده و پیام مقام معظم رهبری را قرائت کرده است.

فارس