نماینده مردم میاندوآب در مجلس شورای اسلامی ضمن عرض تسلیت به مناسبت درگذشت جمعی از هم وطنان در  سیل استان‌های آذربایجان شرقی، غربی،کردستان و اردبیل گفت: متأسفانه همیشه قربانیان در این حوادث محکوم می شوند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترجمان صبح، جهانبخش محبی‌نیا در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۲۷ فروردین ماه) مجلس شورای اسلامی ضمن عرض تسلیت و تأثر به مناسبت درگذشت جمعی از هموطنان در حادثه سیل استان‌های آذربایجان شرقی، غربی،کردستان و اردبیل گفت: متأسفانه همیشه قربانیان در این حوادث محکوم می شوند؛همچنان که در سانحه پلاسکو، برخورد دو قطار مسافربری، غرق شدن دانش آموزان در استخر، سقوط هواپیما ، جانباختگان محکوم شده‌اند.

نماینده مردم میاندوآب در مجلس شورای اسلامی افزود: روز گذشته صدا و سیما دو کارشناس در برنامه تلویزیونی آورد که این دو به گونه‌ای صحبت می‌کردند که گویا مقصر جانباختگانی هستند که زیرگل و لای و آب مدفون شده‌اند؛در حالی که بیشتر این حوادث ریشه در سوء مدیریت دارد.

زمانی که رودخانه‌ها پرآب می‌شوند؛ سیل ما را می‌برد و در زمان کم آبی، خشکسالی مردم را از زندگی می‌اندازد

محبی نیا ضمن تقدیر و تشکر از عملکرد وزارت نیرو، هلال احمر و استانداری‌های مناطق سیل زده ادامه داد: در تابستان سال۹۵ بنده در حضور آقای چیت‌چیان گفتم که رودخانه‌های آذربایجان و مناطق کوهستانی ماهیت ستیزه‌گری دارند و شیب منطقه به نحوی است که اگر طرح سیل‌بند، آبخیزداری و مهار آب عملی نشود؛در فصل بهار با طغیان رودخانه‌ها مواجه می‌شویم که همین اتفاق نیز رخ داد.

وی یادآور شد: متأسفانه زمانی که رودخانه‌ها پرآب می‌شود؛سیل ما را می‌برد و در زمان کم آبی، خشکسالی و قحطی مردم را از زندگی می‌اندازد.

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: به جای اینکه فقط مردم و قربانیان را محکوم کنیم باید به خودمان نمره منفی بدهیم که چرا جلوی بروز سیلاب‌ها را با طرح‌های مهار آب نگرفته‌ایم.

فارس