نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از ضعف امکانات سازمان مدیریت بحران گفت: کشور با سوء مدیریت در حوادث غیرمترقبه مواجه است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترجمان صبح، زهرا ساعی در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۲۷ فروردین ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی اظهار داشت: متأسفانه در دو روز گذشته سیل در استان‌های آذربایجان شرقی و غربی،کردستان و اردبیل جان هموطنانمان را گرفت که باید این فاجعه را به بازماندگان به ویژه مردم حوزه انتخابیه‌ام آذرشهر تسلیت بگویم.

نماینده مردم تبریز،آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه همان طور که در نطق خود در حادثه قطار تبریز – مشهد داشتم گفتم که باید فکری به حال امدادرسانی کشور شود، افزود:اساساً در کشور با سوءمدیریت درحوادث غیرمترقبه مواجه هستیم و در بسیاری از موارد پیش بینی درستی از اتفاقات نداریم.

ساعی ادامه داد:حتی در ثبت‌نام انتخابات ریاست جمهوری دچار مشکل می‌شویم؛ چرا که به موقع اقدام نکرده و پیش بینی نمی‌کنیم.

وی با بیان اینکه درموضوع مقابله با حوادث درکنار امدادرسانی، آموزش عمومی مورد نیاز است، یادآور شد:چه بسا قبل از مراجعه امدادگران در حادثه قطار و سیل در بین مردم کسانی بودند که آموزش‌های لازم را فرا گرفته بودند امروز تعداد جانباختگان کمتر بود.

ضعف امکانات سازمان مدیریت بحران کشور بسیار عجیب است

ساعی با اشاره به اینکه آموزش عمومی مقابله با حوادث امری مغفول در سیستم آموزشی کشور و حتی سازمان مدیریت بحران کشور بوده که باید فکری در این باره شود افزود: از سوی دیگر ضعف امکانات سازمان مدیریت بحران کشور برای بنده عجیب است.در سال باید چند کشته از مردم کشور در اخبار شنیده شود تا سازمان مدیریت بحران نسبت به تجهیز استان‌ها اقدام کند،لذا هر توجیهی در این باره غیرقابل پذیرش است.

عضوکمیسیون اجتماعی مجلس برلزوم کارآمد کردن سازمان مدیریت کشور برای مقابله با چنین حوادثی تأکید کرد و گفت: از مقام معظم رهبری برای همدردی با مردم داغدیده به ویژه همزبانان خودشان در استان آذربایجان تشکر و قدردانی می‌کنم و امیدواریم مسئولان دولتی نسبت به جبران خسارت‌ها اقدامات لازم را به عمل آورند.

فارس