عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در پیامی حادثه ناگوار بروز سیل و جان باختن تعدادی از هموطنان در استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و کردستان را تسلیت گفت.

به گزارش  پایگاه خبری تحلیلی ترجمان صبح، روز یکشنبه  بارندگی های شدید دو روز گذشته در استان های آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل و کردستان موجب جاری شدن سیل در برخی نواحی و خسارت دیدن معابر و زیرساخت های شهری و برون شهری، اراضی کشاورزی همچنین جان باختن تعدادی از مردم شهرستان های مختلف در این استان ها شده است.
در پی این حادثه رهبر معظم انقلاب اسلامی با ارسال پیامی خواستار رسیدگی فوری به آسیب دیدگان این اتفاق شد.
حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری نیز در تماس تلفنی با استاندار آذربایجان شرقی با ابراز همدردی با مصدومان و خانواده های جان باخته های سیل، بر حل سریع مشکلات خسارت دیده ها تاکید کرد .
روحانی همچنین هیاتی متشکل از وزیر نیرو و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور را برای بازدید از مناطق سیل زده به استان آذربایجان شرقی اعزام کرده است.
بر اساس این گزارش چیت چیان، وزیر نیرو همراه با استاندار آذربایجان شرقی و اسماعیل نجار، معاون وزیر و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور از مناطق سیل زده بازدید و از روند امداد رسانی به مناطق آسیب دیده از سیل و جریان ارزیابی خسارات وارده مطلع شدند.

ایرنا