امام جمعه اهر نقش اساتید دانشگاه‌ها را در بازشناسی و تبیین ارزش‌ها و اهداف والای شهدا برای نسل جدید جامعه مهم و تأثیرگذار عنوان کرد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترجمان صبح،  آیت اله جواد حاجی زاده در آیین گرامیداشت سالگرد تدفین شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر وجود آرامگاه شهدای گمنام در مکان علمی و فرهنگی مانند دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر را فرصتی مغتنم برای دانشگاهیان در جهت شناخت بهتر فرهنگ ایثار، شهادت و ترویج آن به نسل های جدید برشمرد.
وی در ادامه ولایت مداری، شایستگی و پاکدامنی را از خصوصیات ویژه شهدا در طول هشت سال دفاع مقدس برشمرد و افزود: شهدا با ایثار جان خود توانستند انقلاب را به اقتدار و عظمت امروز برسانند و ما امنیت و سربلندی  امروز را مدیون شهدا هستیم.
امام جمعه اهر افزود: امروز وظیفه داریم ادامه دهنده راه شهدا و ایثارگران با تبعیت از ولایت در تمامی صحنه‌ها باشیم.
در این مراسم رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر نیز ادامه راه شهدا و انتقال فرهنگ ایثار در جامعه را به خصوص برای دانشجویان مورد تأکید قرار داد.
در پایان این مراسم با حضور امام جمعه، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران اهر و جمعی از اساتید و کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر با حضور در آرامگاه شهدا و نثار دسته گل و قرائت فاتحه به این شهدای والا مقام ادای احترام کردند.
ایسنا