مدیر کل بهزیستی آذربایجان‎شرقی از اجرای طرح محب و تشکیل گروه‌ برای کمک‌های روحی و روانی به خانواده‌های سیل زده در سطح استان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترجمان صبح، محسن ارشدزاده ، با اشاره به نیاز های شدید  خانواده‌های آسیب دیده به همراهی و همدری در پی از دست دادن عزیزانشان، تاکید کرد: برای کمک به این خانواده‌ها، اداره کل بهزیستی استان این طرح را اجرا می‌کند که اعضای این گروه در تلاشند تا در روزهای سخت در کنار خانواده‌ آسیب‌دیدگان باشند.
وی هم چنین با اشاره به حضور مشاوران بهزیستی آذربایجان‌شرقی و نیز مراکز مشاوره غیر دولتی در شهرستان‌های عجب شیر و آذرشهر در قالب گروه‌های محب یادآور شد: در شهرستان آذرشهر سه گروه و در شهرستان عجب شیر نیز دو گروه آماده خدمت رسانی و همدردی با آسیب‌دیدگان هستند و نیز از شهرستان‌‎های مراغه و بناب برای کمک‌های روحی و روانی به سیل زدگان اعلام آمادگی کرده‌اند.
وی ادامه داد: برنامه‌های مشاوره از روزهای ابتدایی وقوع حادثه آغاز شده است و تا یک ماه نیز ادامه دارد. برنامه‌ها در یک یا دو جلسه اجرا می‌شود و بر حسب شرایط تا ۱۵ جلسه نیز می‌تواند ادامه داشته باشد.
ارشد زاده از تلاش برای شناسایی آسیب دیدگان مددجویان تحت حمایت بهزیستی آذربایجان‌شرقی در مناطق سیل زده خبر داد و افزود: متاسفانه در شهرستان عجب شیر معلولی جان خود را از دست داده است و به خانه‌های پنج خانواده مددجو آسیب جدی وارد شده‌است و همکاران در حال جمع‌آوری آمار بیشتر در خصوص وضعیت مددجویان در مناطق سیل زده استان هستند.
ایسنا