طی حکمی از سوی شهردار کلانشهر تبریز، مدیر مرکز خلاقیت و نوآوری‌های شهری تبریز منصوب شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترجمان صبح،صادق نجفی طی حکمی، “کامران رحمتی شادباد” را به سمت مدیر مرکز خلاقیت و نوآوری‌های شهری تبریز منصوب کرد:

رحمتی، مشاور عالی شهردار تبریز و شهردار سابق ورزقان، پس از این انتصاب در خصوص وظایف این مرکز گفت: رسالت اصلی مرکز خلاقیت و نوآوری‌های شهری تبریز، بهبود تعاملات و همکاری‌های بین بخشی، جهت ارائه خدمات تحقیقاتی، پژوهشی و مشاوره‌های مناسب در زمینه فناوری‌های نوین بوده و بکارگیری دانش و تولید محصولات مبتنی بر فناوری‌های پیشرفته را مطابق با نیازهای مدیریت شهری افزایش می‌دهد.

وی افزود: با توجه به نقش و جایگاهی که شهر تبریز و شهرداری این شهر در مقیاس محلی، منطقه‌ای، ملی و بین‌المللی دارد، این مرکز می‌تواند فرصت دو جانبه‌ای برای نوآوران و مجموعه مدیریت شهری فراهم کند تا بستر تبادل تجربیات و فرصت سرمایه‌گذاری متقابل ایجاد شود. تأسیس چنین مرکزی مجموعه شهرداری تبریز را در تحقق شهر خلاق بیش از پیش یاری خواهد نمود که طی روزهای آتی شاهد افتتاح آن خواهیم بود.

رحمتی خاطرنشان کرد: وجه اصلی فعالیت مرکز، توسعه فناوری‌‌های نرم و هویت‌ساز اقتصاد فرهنگ و هنر است که در پی آن بتواند تولید ثروت، اشتغال و تعالی فرهنگ ایرانی اسلامی را به ارمغان آورد. ورود به حوزه صنایع فرهنگی از مدخل فناوری و با رویکردی اقتصادی، نگاهی کل ‌نگر و همه‌ جانبه را برای مرکز فراهم می آورد که زمینه لازم برای تحقق فرهنگی قدرت ‌آفرین و ارزش‌ساز را مهیا می‌کند.

ایسنا