نماینده ویژه رهبر معظم انقلاب با بیان اینکه رسیدگی و سرعت بخشیدن به امور سیل زدگان خواسته اصلی رهبری است گفت: جبران خسارات و تامین نیازهای سیل زدگان باید در اولویت اقدامات مسئولان قرار گیرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترجمان صبح، حجت الاسلام عبدالحسین معزی روز یکشنبه در بازدید از مناطق سیل زده جنوب آذربایجان شرقی گفت: حامل پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب به مردم مصیب دیده و اینجا هستم تا اعلام کنم که رهبر انقلاب از عمق وجودشان از این حادثه نارحت شده اند.
وی افزود: در دیدار با مسئولان استان از جمله استاندار نیز تاکیدات رهبر معظم انقلاب را ابلاغ کردم و در دیدارم با نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز نیز این تاکیدات را مجددا اعلام خواهم کرد.
حجت الاسلام معزی گفت: رهبر معظم انقلاب بر جبران خسارت مالی آسیب دیدگان تاکید داشتند و دستور دادند که با برنامه ریزی دقیق، سریع و فوری به امور سیل زدگان منطقه رسیدگی شود.
در جریان سیل اخیر در جنور آذربایجان شرقی و شهرستان های عجب شیر و آذرشهر ۴۲ تن از اهالی این منطقه جان خود ر از دست دادند که تاکنون جسد ۳۶ تن (۱۸ نفر در عجب شیر و ۱۸ نفر در آذرشهر) پیدا شده است.
نماز میت ۱۸ تن از جانباختگان روستای چنار عجب شیر ظهر امروز از سوی امام جمعه شهرستان اقامه و برای خاکسپاری به این روستا منتقل شدند.

ایرنا