وزیر مسکن و ساخت و ساز رژیم صهیونیستی روز یکشنبه درباره وقوع جنگ میان این رژیم و جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) هشدار داد و افزود: وقوع درگیری و جنگ با حماس نزدیک و ممکن است در تابستان سال جاری این درگیری رخ دهد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترجمان صبح،  «یوآوف گالانت» وزیر مسکن و ساخت و ساز رژیم صهیونیستی درباره وقوع جنگ میان رژیم صهیونیستی و جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در تابستان جاری هشدار داد و خواستار هوشیاری کامل نیروهای این رژیم و اتخاذ تدابیر لازم برای مقابله با آن شد.
وی افزود: اسرائیل باید هوشیار باشد و همه اقدامات لازم را برای منع وقوع هر گونه درگیری با جنبش حماس در تابستان آینده اتخاذ کند.
گالانت که پیشتر فرمانده نظامی منطقه جنوبی ارتش رژیم صهیونیستی با رتبه ژنرال بود، ادامه داد: تابستان سال جاری زمان حساسی خواهد بود که ممکن است درگیری در آن رخ دهد؛ پس باید کاملا آماده بود.
مقام صهیونیست در حالی این اظهارات را بیان می کند که خالد مشعل رئیس دفتر سیاسی حماس دو هفته گذشته اعلام کرد: حماس در حالت «جنگ باز» با اسرائیل قرار دارد.
بر اساس این گزارش، پس از شلیک چند موشک از نوار غزه به سمت شهرک های صهیونیست نشین مجاور، منطقه حدودی میان اسرائیل و غزه در حالتی از تنش امنی به سر می برد. نیروی هوایی رژیم صهیونیستی نیز در واکنش به اقدام حماس، چند بار مواضع مختلف مقاومت را در غزه هدف قرار داده اند.

ایرنا