سفیر سوریه در ایران گفت: راهبرد مشترک سوریه، ایران، روسیه، حزب الله و دوستانشان در جنگ علیه تروریسم برای شکست تروریست های تکفیری و حامیان آنان که امنیت منطقه و مردم آن و کل جهان را در معرض خطر قرار می دهد، بیش از پیش استحکام می یابد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترجمان صبح، عدنان محمود تاکید کرد: انفجار تروریستی که گروه های تروریستی تکفیری با حمله به اتوبوس های حامل مردم فوعه و کفریه در منطقه راشدین حلب انجام دادند جنایت وحشیانه ای علیه زنان و کودکان است که بر کارنامه سیاه و تیره این گروه های تکفیری و تروریستی و کشورهای حامی آنان در ادامه قتل مردم سوریه و ارتکاب شنیع ترین کشتارها در تاریخ علیه این مردم به دور از هرگونه باز دارندگی اخلاقی و دینی و یا انسانی می افزاید.
محمود به تصاویر هولناک به شهادت رسیدن و مجروح شدن صدها تن از کودکان و زنان که در داخل این اتوبوس ها حضور داشتند، اشاره و تصریح کرد: کشورهای غربی و دولت آمریکا که به دروغ مدعی علاقه مندی به امنیت و زندگی مردم سوریه هستند، هیچ گونه توجه ای به این جنایت از خودشان نشان نداند.
وی اظهار داشت: دست های کشورهای غربی و مزدوران آنان در منطقه که حمایت از گروه های تروریستی در سوریه را ادامه می دهند با خون کودکان و زنانی که جان خود را در این اقدام جنایتکارانه تروریستی علیه اتوبوس های حامل مردم کفریا و فوعه از دست دادند، آغشته است.
سفیر سوریه در ایران خاطر نشان کرد: هدف اصلی کشورهای حامی تروریسم در سوریه از این اقدام وحشیانه تروریستی متزلزل کردن روحیه والای مردم، حمایت از تروریست ها و ناکام کردن روند آشتی های محلی فراگیر در سوریه است و در راستای خدمت به گروه های تکفیری تروریستی قرار می گیرد که متحمل شکست هایی در مناطق مختلف سوریه شده اند.
محمود تصریح کرد: این اقدام های تروریستی وحشیانه که با حمایت کشورهای غربی، آمریکا و مزدوران آنان در منطقه علیه کودکان و زنان سوریه انجام گرفت بر اراده و عزم مردم و ارتش سوریه به ادامه جنگ با تروریست های تکفیری و نابودی آنان در جای جای کشور سوریه و ناکام گذاردن اهداف این توطئه تجاوزگرانه تروریستی علیه سوریه و تمامی منطقه می افزاید.
محمود افزود:‌ رویدادها و واقعیت های مرتبط با این جنایت تروریستی سبوعانه و اقدامات ننگین تروریستی گذشته تاکیدی بر رابطه تنگاتنگ موجود میان گروه های تروریستی تکفیری و کشورهای حامی آنان و هماهنگی های انجام گرفته در اتاق های عملیاتی، لجستیکی، سیاسی و رسانه ای مشترک است که در این راستا به سانسور رسانه ای دستگاه های تبلیغاتی غربی درباره این کشتار وحشیانه اشاره کرد.
وی اظهار داشت: راهبرد مشترک سوریه، ایران، روسیه، حزب الله و دوستانشان در جنگ علیه تروریسم برای شکست تروریست های تکفیری و حامیان آنان که امنیت منطقه و مردم آن و کل جهان را در معرض خطر قرار می دهد، بیش از پیش استحکام می یابد.

ایرنا