مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان شرقی گفت: پایه های پل توفارقان(آذرشهر) که بر اثر جریان شدید سیل دچار آسیب شده است، توسط این اداره کل مرمت و بازسازی می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترجمان صبح، داریوش باقرجوان روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگاران، افزود: به دلیل شدت جریان سیل و طولانی بودن زمان آن، پایه های این پل در قسمت های میانی دچار صدمه شده است و باید نسبت به مرمت آن در سریع ترین زمان اقدام شود.
وی با اشاره به اینکه به دلیل آسیب های وارده به پایه های پل، تردد در این مسیر که در محور مواصلاتی آذرشهر – عجب شیر قرار دارد، بلافاصله پس از سیل ممنوع شد، اظهار کرد: این ممنوعیت تردد تا زمان ترمیم کامل پایه های پل ادامه خواهد داشت.
باقرجوان ادامه داد: البته بسته شدن پل به روی خودروها بیشتر به دلیل عبور و مرور وسائط نقلیه سنگین است که شکسته شدن پل را محتمل تر می کرد.
وی با اشاره به اقدامات راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان شرقی برای شروع عملیات مرمت پایه های پل، گفت: مجموعه عوامل این اداره کل با استفاده از ماشین آلات راه سازی در وهله نخست با انحراف مسیر جریان آب برای ترمیم پایه های میانی پل وارد عمل شده و کارها را پیش برده اند تا مرجله تعمیر و ترمیم پایه های به راحتی ممکن شود.
به گزارش ایرنا، پل توفارقان با ۹ دهنه ۱۴ متری یکی از پل های مهم و شریان های مواصلاتی پراهمیت جنوب آذربایجان شرقی است.
پل توفارقان در شهرستان آذرشهر بر اثر جاری شدن سیل اخیر دچار مشکل شد.
سیل در آذرشهر علاوه بر وارد کردن صدمه به راه های و ابنیه فنی، جان شماری از شهروندان را نیز گرفت.
بارش بی سابقه باران در مناطق مختلف آذربایجان شرقی در روزهای پنجشنبه و جمعه، موجب جاری شدن سیل شد که خسارات جانی آن در شهرستان های آذرشهر و عجب شیر بیشتر از دیگر جاها بود.
ایرنا