مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در پی جاری شدن سیل در استانهای آذربایجان شرقی و غربی و کردستان و اردبیل که به جان باختن تعدادی از هم‌میهنان منجر شد، با صدور پیامی ضمن تسلیت این حادثه مصیبت‌بار بر آمادگی کامل واحدهای درمانی و بیمه ای سازمان تأمین اجتماعی برای کمک رسانی به آسیب دیدگان تأکید کرد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترجمان صبح،  متن پیام صادر شده توسط دکتر سید تقی نوربخش بدین شرح است:
«حادثه سیل در استانهای آذربایجان شرقی و غربی، کردستان و اردبیل که به جان باختن تعدادی از هموطنان بویژه در شهرستانهای عجب شیر و آذرشهر منجر شد و خسارتهای سنگینی نیز به مردم این استانها وارد کرد،  حادثه‌ای مصیبت بار و دردناک است.
اینجانب با نهایت تأثر و تأسف بروز این حادثه را به داغداران و مصیبت زدگان تسلیت عرض می کنم و خود و خانواده بزرگ سازمان تأمین اجتماعی را در این مصیبت شریک می دانم. برای درگذشتگان این حادثه از درگاه احدیت طلب مغفرت و برای بازماندگان صبر و آرامش مسئلت می نمایم.
همکاران سازمان تأمین اجتماعی علی الخصوص واحدهای درمانی سازمان آماده کمک رسانی به هموطنان در استانهای سیل زده هستند و در ارائه خدمات بیمه ای و درمانی به این عزیزان نهایت تلاش و همکاری صورت می گیرد. شناسایی بیمه شدگان، بازنشستگان و کارفرمایان آسیب دیده از این حادثه و ارائه خدمات بیمه ای به کارگاههای خسارت دیده در این حادثه نیز با جدیت تمام و در کوتاه ترین زمان ممکن انجام خواهد شد.
امیدوارم خدمات سازمان تأمین اجتماعی باعث تسکین رنج و اندوه آسیب دیدگان از این حادثه باشد».