فرماندار هریس از خسارت ۸۶ میلیارد ریالی سیلاب ناشی از بارش‌های اخیر به اراضی زراعی و باغی این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترجمان صبح، صابر تقویمی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه مدیریت بحران این شهرستان در گفت و گو با خبرنگار ان افزود: بارش های اخیر به ۶۹۰ هکتار از مزارع و باغ ها شامل ۴۷۳ هکتار اراضی زراعی و ۱۳۷ هکتار باغی خسارت هریس زده است.
وی اظهار کرد: سیلاب همچنین باعث تخریب ۸۰ کیلومتر از ابنیه و کانال های آبرسانی و جاده بین مزارع کشاورزان منطقه شده که میزان خسارت وارده به این بخش ۲۹ میلیارد ریال برآورد شده است.
فرماندار هریس با اشاره به خدمات رسانی دستگاه های ذیربط به سیل زدگان اخیر، یادآوری کرد: نبود اطلاعات جامع و متمرکز از نکات ضعف در این عرصه بود.
تقویمی بر ضرورت حفظ آمادگی کامل ادارات و تجهیز به امکانات ضروری از جمله ژنراتورهای مولد برق، سیستم های گرمایشی دوگانه سوز، ارتباطات سیار و آموزش امداد و نجات اضطراری تاکید کرد.
وی گفت: با توجه به سیل اخیر در مناطق سخت عبور که امکان امدادرسانی جاده ای با توجه به خراب شدن پل ها و جاده ها را نمی داد، در روستاهای چمن زمین، قشلاق بالا، حشمت آباد و قشلاق پایین بخش خواجه از طریق امداد هوایی آذوقه ۱۰ روزه بین روستاییان توسط هلال احمر هریس توزیع شد.

ایرنا