با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، طرح تولید الکترو موتور یک شرکت مستقر در شهرک شهید سلیمی آذرشهر به عنوان یکی از ۳۱ طرح ملی اقتصاد مقاومتی مصوب دولت در آذربایجان شرقی افتتاح شد که سالانه باعث جلوگیری از خروج ۲ میلیون دلار ارز از کشور جهت تهیه دستگاه های تهویه مطبوع و تاسیساتی خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترجمان صبح، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت روز پنجشنبه به خبرنگاران گفت: این طرح که همزمان با حضور رئیس جمهوری در استان بهره برداری شد، در زمینی به مساحت ۱۴ هزار مترمربع، با زیربنای ۸ هزار مترمربع، با سرمایه ثابت یکهزار و ۳۰۰ میلیارد ریال اجرا شده و ارزش تجهیزات این طرح ۱۶ میلیون یورو است.
حسین نجاتی اضافه کرد: این شرکت صنعتی جهت استفاده از امکانات داخلی و جلوگیری از خروج ارز، کار ساخت و تاسیس این کارخانه را از سال ۱۳۹۰ آغاز کزد و پس از مراحل مطالعاتی طرح و اخذ مجوزهای لازم به دلیل نوع محصول تولیدی به عنوان یک طرح ملی شناخته شد.
وی گفت: مراحل ساخت، تولید و اجرای الکتروموتور از سال ۱۳۹۱ آغاز و پس از اتمام کار ساختمانی همزمان مراحل خرید ماشین آلات، انتقال دانش فنی و آموزش تکنولوژی نیز صورت پذیرفت.
نجاتی اعلام کرد: این واحد صنعتی قابلیت تولید انواع فن و الکتروموتور به تعداد ۲ میلیون و۳۰۰ هزار دستگاه و اشتغال زائی ۱۵۰ نفر را داراست که سالانه باعث جلوگیری از خروج ۲ میلیون دلار ارز از کشور جهت تهیه دستگاه های تهویه مطبوع و تاسیساتی خواهد شد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت روز گذشته به همراه رئیس جمهوری به مناطق سیل زده آذربایجان شرقی سفر کرده و از نزدیک در جریان وضعیت این مناطق قرار گرفت.
ایرنا