مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز از برپایی ویژه برنامه ” کودکان آگاه، حافظان زمین پاک” خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترجمان صبح، حسین آذرنیا با اشاره به اینکه روز جهانی زمین پاک هر ساله در ۲۲ آوریل مصادف با دوم اردیبهشت در تمام دنیا برگزار می‌شود و به همه مردم یادآوری می‌کند که نباید سیاره خود “زمین” را فراموش کنند، گفت: کودکان آینده سازان کشورند و برای داشتن جامعه ای پیشرفته ضروریست آموزش و فرهنگسازی از دوران کودکی مورد توجه قرار گیرد و در این راستا سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز برنامه ای با حضور کودکان تبریزی برپا می کند تا اهمیت حفظ زمین پاک را برای خود و کودکانمان یادآور شود.
وی در تشریح برنامه ” کودکان آگاه؛ حافظان زمین پاک” گفت: این برنامه با محوریت کتاب برای کودکان برگزار خواهد شد تا یادآور شود که کودکان کتابخوان افرادی آگاه در جامعه خواهند بود که زمین را آلوده نکرده و در حفظ آن کوشا خواهند بود.
مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز همچنین به دیگر ابعاد این برنامه اشاره کرد و اظهار داشت: برنامه ” کودکان آگاه؛ حافضان زمین پاک” در کنار برنامه های شاد اتوبوس کتاب فرصتی برای کودکان فراهم می کند تا با خلق آثاری در خصوص محیط زیست زمینه تفکر و خلاقیت را در آنها ایجاد کرده و نقاشی های برگزیده را در محل گالری هنرمندان سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز برای عموم مردم به نمایش می گذارد.
آذرنیا با تاکید بر اینکه زمین آخرین فرصت بشرو آخرین شانس وی برای ادامه بقاست؛ اظهار داشت: بشریت در طول پنج هزار سالی که از تمدن مدونش می گذرد با کره زمین رفتار خوبی نداشته و آلودگی خاک، انباشت زباله، آلودگی آب امحای جنگلها و انباشتن فضا از گازهای گلخانه ای همگی تاثیراتی است که بشر بر کره خاک گذاشته است.
آذرنیا یادآور شد: صرفه جویی در مصرف آب و کاغذ، کنترل تولید زباله و فرهنگ مدیریت زباله از جمله مواردی است که عموم شهروندان در آنها می توانند با مشارکت موثر در کاهش مشکلات زیست محیطی نقش داشته باشند که این مهم جز با فرهنگسازی و آگاهی امکان پذیر نیست.
گفتنی است؛ ویژه برنامه ” کودکان آگاه؛ حافضان زمین پاک” روز شنبه دوم اردیبهشت در محل پارک مسافر، بلوار استاد شهریار(چایکنار) با شعار “باهم به سوی زمین پاک” برگزار می شود.