معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد آذربایجان شرقی گفت: سال گذشته بیش از یک هزار نفر از همسران جوان، ۴۳۵ نفر از جوانان در آستانه ازدواج، ۸۷۹ دانش آموز، ۱۰۰ دانشجو و ۴۱۵ نفر از دختران بازمانده از تحصیل و ازدواج از دوره های مشاوره و راهنمایی گروهی بهره مند شدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترجمان صبح، خالد سیار روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران گفت: مهارت‌های زندگی، آیین همسرداری، بهداشت روانی و مهارت‌های اجتماعی و ارتباطی از جمله مباحث مطرح شده در جلسات مشاوره فردی و گروهی است.
وی با اعلام اینکه ۱۲ مشاور خانواده با این نهاد همکاری می کنند، اعلام کرد: در سال گذشته برای این مددجویان ۱۱ هزار و ۲۰۲ جلسه مشاوره به صورت گروهی و فردی با هدف توانمندسازی و ارتقای سطح دانش و گاهی آنان برگزار ‌شده است.
سیار گفت: همسران جوان، جوانان در آستانه ازدواج، دختران بازمانده از تحصیل و ازدواج، دانش آموزان، دانشجویان و سالمندان از دوره‌های مشاوره و راهنمایی بهره مند شده اند.
وی با بیان اینکه دوره‌های مشاوره و راهنمایی قبل، حین و بعد از ازدواج برای مددجویان تحت پوشش برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: یکی از نتایج مطلوب و حائز اهمیت این دوره ها پایین بودن آمار طلاق در بین مددجویان است به طوری که طلاق در بین خانواده‌های تحت پوشش این نهاد حدود ۶ درصد است که این امر نشانگر تاثیر مضاعف جلسات مشاوره در تحکیم بنیان خانواده‌هاست.

ایرنا