دومین نمایشگاه ۲۸ هزار روز با تاریخ ایران و جهان به همت گروه گپ در نگارخانه هنرمندان سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز دایر شد.

به گزارش  پایگاه خبری تحلیلی ترجمان صبح،  این نمایشگاه با هدف اشاعه فرهنگ مطالعه، با موضوع مروری بر تاریخ ایران و جهان در سال‌های ۱۲۸۷ – ۱۳۵۴ برگزار شده و علاقمندان می توانند از امروز (پنجشنبه) تا ۵ اردیبهشت، همه روزه از ساعت ۱۰ تا ۱۴ و ۱۶ تا ۱۸ از نمایشگاه مذکور واقع در تبریز، بلوار استاد شهریار (چای کنار)، جنب پارک مسافر، مجتمع تجاری جواهر، طبقه فوقانی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، نـگارخانه هنرمندان دیدن کنند.
سوم ماه مه سال ۱۹۹۱ روز انتشار بیانیه ‘ویندنهوک’ است که درباره ارتقای وضعیت نشریه‌های مستقل و فراگیر افریقایی انتخاب شد و بیانیه‌ای در آن روز طی همایشی که به‌ همین منظور از سوی یونسکو و سازمان ملل متحد در این شهر پایتخت نامیبیا برپا شد، به تصویب رسید.
سومین روز اردیبهشت به عنوان روز جهانی آزادی مطبوعات که مقارن با سالگرد انتشار بیانیه ویندنهوک است، نام‌گذاری شده و گروه گپ برای گرامیداشت این روز و تقدیر از تمام زحمتکشان عرصه مطبوعات، برای دومین سال متوالی نمایشگاه ۲۸ هزار روز با تاریخ ایران و جهان را برپا کرده است.

ایرنا