معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان شرقی گفت: با دستور حجت الاسلام روحانی رئیس جمهوری ۲۰۰ میلیارد ریال در مرحله اول برای تامین خسارت سیل زدگان و بهسازی مناطق آسیب دیده استان واریز شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترجمان صبح، محمدصادق پورمهدی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه بقیه اعتبار در نظر گرفته شده نیز برای تخصیص پیگیری می شود، افزود: بیش از ۳ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال در سیل اخیر به مناطق مختلف استان خسارت وارد شده است.
وی اظهار کرد: با همکاری دستگاه های مرتبط از جمله بنیاد مسکن، دفتر امور روستایی، جهاد کشاورزی، راه و شهرسازی و فرمانداری، عملیات بهسازی و بازسازی مناطق سیل زده از امروز شروع شد.
پورمهدی ادامه داد: تا اتمام بازسازی و تا آخرین لحظه کنار سیل زدگان خواهیم بود و از هیچ اقدامی برای کمک به آنان دریغ نخواهیم کرد.
وی گفت: هرگونه اقدام و پیگیری لازم را برای سرعت بخشی و تسکین دردهای حادثه دیدگان حادثه سیل بطور مستمر انجام خواهیم داد و امیدوارم با همدلی و کمک دستگاه های دولتی و اجرایی و مردم در کمترین زمان ممکن مشکلات آنان مرتفع شود.
بارش باران شدید و جاری شدن سیل در مناطق مختلف آذربایجان در آخر هفته گذشته علاوه بر وارد کردن خسارت های شدید به تاسیسات شهری و روستایی آذربایجان شرقی موجب مفقودی ۴۲ تن از هموطنان مان در شهرستان های عجب شیر و آذرشهر شد که با تلاش های شبانه های روزی نیروهای امدادی و خدمات رسان تاکنون پیکر ۳۸ نفر پیدا شده است.

ایرنا