رئیس شورای اسلامی شهر تبریز حفظ محیط زیست را منوط به مشارکت عموم شهروندان و اراده آنان برای حفظ محیط زیست دانست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترجمان صبح، شهرام دبیری درجلسه امروز شورای شهر تبریز با گرامیداشت دوم اردیبهشت روز جهانی زمین پاک گفت: تعیین دوم اردیبهشت به عنوان روز جهانی زمین پاک در جهت جلب مشارکت همگانی برای حفظ محیط زیست بوده است و در این راستا در شهرهای مختلف حرکت های خوبی انجام می شود.

دبیری با تاکید بر اینکه مسئولیت اجرایی مدیریت پپسماندها بر عهده وزارت کشور، شهرداری و شوراهاست گفت: خوشبختانه در سالهای اخیر در شهر تبریز قدم های خوبی در جهت تولید انرزی از زباله برداشته شده است و در این راستا با سرمایه گذاری خارجی، تمام پسماندهای شهر تبریز در کارخانه زباله سوز به انرژی تبدیل می شود که این امر گام بزرگی برای حفط محیط زیست در شهر خواهد بود.

دبیری همچنین در ابتدای سخنانش با تبریک عید مبعث و سالروز تاسیس سپاه پاسداران انقااب اسلامی گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نهادی است که در راستای اهداف عالیه نظام تاسیس شده است و حفاظت از انقلاب و نظام وظیفه اصلی این نهاد بزرگ است.

رئیس شورای اسلامی شهر تبریز افزود: سپاه در عرصه های نظامی، اقتصادی و علمی پیشرفت های خوبی نموده است و ددر حال حاضر سپاه آبرویی برای کشور اسلامی ماست.

دبیری همچنین در خصوص دستور جلسات این هفته شورای شهر تبریز گفت: موضوع اصلی جلسه امروز تصویب اساسنامه سازمانهای شهرداری تبریز است که که شهرداری تبریز چند ماه قبل به صورت لایحه به شورا ارائه کرده بود و بر اساس ابلاغیه ها ضوابط وزارت کشور شهرداری بر اساس چارت جدید خواهد توانست فعالیت خود را ادامه دهد.