مدیرکل کمیته امداد استان آذربایجان‌شرقی گفت: مردم استان در سال گذشته بیش از ۱۰۰ میلیارد و ۷۱۲ میلیون ریال صدقه پرداخت کردند
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترجمان صبح، محمد کلامی با اشاره به اینکه مردم استان در سال گذشته بیش از ۱۰۰ میلیارد و ۷۱۲ میلیون ریال صدقه پرداخت کردند، گفت: صدقات پرداختی مردم استان نسبت به مدت مشابه خود در سال قبل از آن، شش درصد افزایش داشته است.
وی با اعلام اینکه صدقات جمع آوری شده در سرفصل‌های درمانی، جهیزیه، وام کارگشایی، اشتغال، عمران و مسکن مددجویی، امور فرهنگی و آموزش هزینه شده است، تصریح کرد: صدقات و کمک‌های خیران استان برای رفع بخشی از نیازهای خانواده‌های بی‌بضاعت در زمینه‌های درمان، مسکن، اشتغال، امور فرهنگی و جهیزیه هزینه می‌شود.
کلامی با بیان اینکه اعتماد مردمی بزرگترین سرمایه کمیته امداد است، تاکید کرد: اعتماد مردم و خیران به این نهاد افزایش کمک‌ها را در بر داشته و باعث شده است روند رسیدگی به امور نیازمندان سرعت یابد.
مدیرکل کمیته امداد استان با تقدیر از کمک مردم و خیران،خاطرنشان کرد: ۳۵۲ هزار خانوار مشترک صندوق صدقات کوچک کمیته امداد هستند که با صدقات خود بخش بزرگی از مشکلات نیازمندان را بر طرف می‌کنند.
وی با بیان اینکه ضریب نفوذ صندوق های کوچک صدقات در استان ۳۴ درصد است، اظهار کرد: ۳۷۱ هزار صندوق صدقه کوچک، متوسط و بزرگ در سطح معابر و منازل استان وجود دارد.
کلامی با اشاره به اینکه سیستم آنی پرداخت شیوه ای جدید برای پرداخت آسان و سریع کمک های نقدی مردم است، افزود: مردم و خیران استان می توانند از طریق شماره گیری #۰۴۱*۱*۸۸۷۷* یا از طریق سامانه پیامکی ارسال عدد یک به شماره ۸۸۷۷ کمک های نقدی خود را در سرفصل های مختلف از جمله صدقه، زکات، مسکن نیازمندان، نذورات، جشن عاطفه ها، جشن نیکوکاری، طرح های اکرام ایتام، محسنین، شفاء، کوثر، طاها و جهیزیه پرداخت کنند.
ایسنا